Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche. "To wszystko jest nie do opisania"

Pływak ekstremalny Piotr Biankowski samodzielnie przepłynął kanał La Manche. Trasę liczącą ok. 60 km pokonał w ponad 15 godzin. Przeprawie towarzyszyła zbiórka na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda, która pomaga rodzicom ciężko chorych dzieci.
Zobacz wideo Miał być 1000 złotych, jest prawie 16 milionów! Organizatorka zbiórki: 'Niesamowity poryw serc'

Piotr Biankowski, były rugbista Arki Gdynia, dziś triathlonista i jeden z najlepszych na świecie pływaków ekstremalnych od 28 czerwca oczekiwał na odpowiednie warunki pogodowe w angielskim mieście Dover. Sportowiec miał czas na rozpoczęcie wyzwania do 9 lipca i właśnie w tym dniu podjął się wielkiej próby.

Franky Zapata Franky Zapata przeleciał nad La Manche. Historyczny wyczyn Francuza

Pływak ekstremalny przepłynął kanał La Manche

Pływak rozpoczął przeprawę w piątek o 23:23 czasu angielskiego, a do francuskiego Calais dopłynął w sobotę o 14:42. Biankowski przepłynął kanał La Manche w 15 godz. i 19 minut, pokonując trasę przypominającą literę "S" o długości ok. 60 km.

Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche. Pokonał trasę przypominającą literę 'S'Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche. Pokonał trasę przypominającą literę 'S' materiały prasowe

Ta przeprawa to było coś niesamowitego i wciąż towarzyszą mi ogromne emocje. Zbieram myśli i coraz bardziej cieszę się, że to zrobiłem. To największy wysiłek, z jakim się mierzyłem. Samo oczekiwanie na próbę, start w nocy, to uczucie ogromnego zimna po wejściu do wody i świadomość, że do końca to zimno będzie mi towarzyszyć oraz momenty kryzysowe… - to wszystko jest nie do opisania

- powiedział Piotr Biankowski po przepłynięciu kanału La Manche.

Ekstremalny pływak z Rumi przepłynął kanał La Manche jako jedenasty Polak w historii. Podczas próby zmagał się z silnymi prądami morskimi, zmienną pogodą i zmęczeniem. Temperatura wody i powietrza w kanale wynosiła wówczas 16 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru 17 węzłów. Biankowskiemu towarzyszyła ekipa na łodzi asekurującej, jednak wyczynowiec musiał pokonać całą trasę samodzielnie. Sponsorem wyprawy była marka HAMMER.

Zbiórka w Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu Zbiórka w kościele: Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie

Piotr Biankowski płynął dla dzieci. Trwa zbiórka

Piotr Biankowski podjął się wyzwania w szczytnym celu. Jego przeprawie towarzyszy zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji Ronalda McDonalda, która pomaga rodzicom ciężko chorych dzieci. Na profilu na Facebooku (link) zbierane są pieniądze w ramach tej akcji. Dotychczas darczyńcy wpłacili kwoty na łączną sumę ponad 8,7 tys. zł.

Więcej o: