Pomorskie. Zatrudnili nianię na jeden wieczór, okradała ich przez cały rok. Aż założyli cichy alarm

Opiekunka do dziecka, działająca na terenie województwa pomorskiego, podrabiała klucze do mieszkań, a następnie wielokrotnie je okradała - zabierała m.in. biżuterię, ubrania czy pieniądze. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec niej. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedno z okradanych małżeństw założyło w mieszkaniu kamery oraz cichy alarm.

35-letnia kobieta, która zatrudniała się w charakterze opiekunki, czasami świadczyła swoje usługi zaledwie przez jeden wieczór, jednak ich koszt właściciele ponosili bardzo długo. Jak się bowiem okazało, niania dorabiała klucze do mieszkań, w których pracowała, a następnie - po upewnieniu się, że w danym momencie właścicieli nie ma w domu - regularnie ich okradała. Zabierała ubrania, biżuterię czy torebki, dlatego początkowo poszkodowanym wydawało się, że ich rzeczy po prostu gdzieś się zapodziały. 

Pomorskie. Zatrudnili ją na jeden wieczór, okradała ich przez kolejny rok

Historię małżeństwa z Kowal w pobliżu Gdańska (woj. pomorskie) przypomniał Onet. Pewna para skorzystała z usług opiekunki tylko raz, później przez cały rok z ich mieszkania ginęły różne przedmioty. Małżeństwo w końcu zorientowało się, że prawdopodobnie są regularnie okradani, dlatego zamontowali w mieszkaniu cichy system alarmowy. 

Kiedy para przebywała poza domem 25 grudnia 2020 roku, system zaalarmował ich, że ktoś jest w mieszkaniu. Na obrazie wyraźnie było widać kobietę. Poszkodowani zadzwonili na policję, a funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli złodziejkę. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne) 3-letni chłopiec błąkał się boso sam po ulicy. Chciał przejść przez jezdnię

- W jej rzeczach były pęki kluczy, takie naprawdę solidne pęki kluczy. W tym momencie zdałam sobie sprawę, że nie jesteśmy jedyni - opowiadała w styczniu poszkodowana kobieta w rozmowie z dziennikarzami "Interwencji". Przy zatrzymanej znaleziono również podrobioną legitymację policyjną. 

Jak się okazało w toku śledztwa, kobieta już wcześniej okradała inne mieszkania. Funkcjonariusze przekazali, że poszkodowane w sprawie są dwa małżeństwa oraz kolejne trzy osoby. 

Ciężarówka zaklinowała się pod wiaduktem kolejowym. Wiadukt spadł na ciężarówkę, która nie zmieściła się pod przejazdem [FOTO]

Niania okradała mieszkania. 35-latce postawiono 12 zarzutów

Młodej kobiecie prokuratura postawiła łącznie 12 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. - Do czynów tych dochodziło w latach 2019-2020 na terenie miejscowości Kowale, Gdańsk oraz Wejherowo. Łączna wartość skradzionego mienia na szkodę siedmiu pokrzywdzonych przekroczyła 60 000 złotych. Oskarżona usłyszała również zarzut podrobienia dokumentu - przekazała Radiu Gdańsk Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Prokuraturze nie udało się potwierdzić, czy sfałszowany dokument był przez nią wykorzystywany do popełniania przestępstw. 

35-letnia kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za kradzież i włamanie grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: