Lubartów. Mężczyzna zaatakował nożem byłą żonę. Kobieta osierociła czworo dzieci

Nie żyje 38-letnia mieszkanka Lubartowa, zadźgana nożem w centrum miasta przez byłego męża. Kobieta osierociła czwórkę dzieci. Do szpitala przewieziony został partner zmarłej, który został raniony, gdy próbował jej bronić. Agresywny napastnik był wcześniej sprawcą przemocy domowej.
Zobacz wideo Wolscy policjanci wyjaśnili sprawę usiłowania dwóch zabójstw, do których doszło w grudniu 2019 roku.

W poniedziałek 12 lipca wieczorem w centrum Lubartowa (woj. lubelskie) agresywny mężczyzna zaatakował nożem dwie osoby. Jedna z nich zmarła. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Krzywe Koło i Szulca. 

Lubartów. Nożownik zaatakował kobietę w centrum miasta 

Jak relacjonuje Radio Lublin, 38-letnia kobieta wyszła z domu wraz z 44-letnim partnerem. Wtedy do pary podszedł 37-letni napastnik, który wykrzykiwał wulgarne słowa. Lokalny portal lublin112.pl podaje, że kiedy doszło do szarpaniny, 37-latek zadał kobiecie kilka ciosów nożem. Partner kobiety probował jej bronić, ale on także został raniony. Mimo interwencji ratowników medycznych, życia kobiety nie udało się uratować.

44-letni mężczyzna w poważnym stanie został przewieziony do szpitala. Według informacji "Super Expressu" jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Poszukiwany Jacek JaworekObława w Borowcach. Policja: Jest grupa z Niemiec z psami saksońskimi

Mężczyzna zadźgał byłą żonę i ranił jej partnera. Kobieta osierociła czwórkę dzieci

Na miejscu interweniowała także straż pożarna oraz policja. Sprawca ataku został zatrzymany kilka ulic dalej - według wstępnych ustaleń jest nim były mąż zamordowanej kobiety, który w przeszłości był karany za znęcanie się nad żoną, a w ostatnim czasie miał także zostać aresztowany za próbę podpalenia mieszkania jej partnera. 

Niemiecka policja (zdjęcie ilustracyjne)Niemcy. Dwie osoby zaatakowane przez nożownika w Erfurcie

Zmarła kobieta osierociła czwórkę dzieci. Na miejscu zdarzenia technicy policyjni wraz z prokuratorem zabezpieczyli pozostawione ślady. Okoliczności zdarzenia są ustalane. Agresywnemu zabójcy może grozić  dożywotne więzienie. 

Więcej o: