Śmiertelny wypadek na A2, są też ranni. Sprawca jechał pod prąd

We wtorek w nocy na autostradzie A2 doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na wysokości Izdebna Nowego, pas drogi w stronę Warszawy był całkowicie zablokowany. Służbom udało się już przywrócić ruch na autostradzie.

Jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, między węzłami Wiskitki i Grodzisk Mazowiecki zderzyły się dwa auta osobowe. Na miejscu zginęła jedna osoba, dwie są ranne.

Śmiertelny wypadek na A2. Sprawca poruszał się pod prąd. Służbom udało się przywrócić ruch 

Jednocześnie wyznaczono objazd przez węzeł Wiskitki, drogę krajową nr 50, węzeł Mszczonów, S8, w kierunku Warszawy. Pojazdy z zatoru są wycofywane do wyjazdu awaryjnego na parkingu autostradowego koło Baranowa.

Aktualizacja: O szczegółach wypadku poinformował we wtorek rano asp.szt. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen, 68 mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn jechał pod prąd autostradą A2 w kierunku Poznania. Na wysokości 433 km zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem marki Volvo, którym podróżowała rodzina z trojgiem dzieci. W wyniku zderzenia volvo uderzyło w jadący obok pojazd marki Renault" - przekazał policjant. Jak dodał, sprawca zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, a kierujący pojazdem Volvo waz z pasażerami zostali przewiezieni do szpitala.

Około godz. 8 ruch na autostradzie został przywrócony. 

Zobacz wideo Lubin. Kierowca zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie
Więcej o: