Siedlce. Nagła śmierć księdza. Ks. Krzysztof Skwierczyński zmarł w trakcie mszy

Ks. Krzysztof Skwierczyński zmarł w trakcie wieczornej mszy, którą odprawiał w niedzielę 11 lipca. Był cenionym spowiednikiem i rekolekcjonistą, przez 11 lat pełnił funkcję redaktora naczelnego Katolickiego Radia Podlasie. Duchowny miał 58 lat. "Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa" - napisał bp Grzegorz Suchodolski.

Informację o nagłej śmierci księdza przekazał na Facebooku biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. "Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas Mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu" - napisał duchowny.

Lokalny portal podlasie24.pl poinformował, że uroczystości pogrzebowe ks. Skwierczyńskiego odbędą się w środę 14 lipca. Rozpoczną się o godz. 9:00 czuwaniem przy trumnie zmarłego. Godzinę później zostanie odprawiona msza żałobna w intencji księdza. Następnie ciało zostanie przewiezione do kościoła w Paprotni, gdzie o godz. 13:00 zacznie się msza pogrzebowa. Kapłan zostanie pochowany na tamtejszym cmentarzu.

Zobacz wideo O. Gużyński o swoim wyjeździe z Polski: „Nie miałem ochoty na kopanie się z końmi"

Ksiądz zmarł podczas odprawiania mszy. Kim był ksiądz Skwierczyński?

Portal przywołał również sylwetkę zmarłego. Ks. Krzysztof Skwierczyński urodził się w 1963 roku. Po przyjęciu święceń kapłańskich przez cztery lata pracował w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach. Jako wikariusz przez rok współpracował z powstającym wówczas Katolickim Radiem Podlasie. Niedługo później duchowny został skierowany do stałej pracy w rozgłośni przez bp Jana Mazura. Ks. Skwierczyński pełnił tam funkcję dyrektora programowego i redaktora naczelnego.

Gdy odszedł z radiostacji, był duszpasterzem akademickim w Siedlcach, kierownikiem Działu Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i Diecezjalnej Rady Duszpasterstwa Młodzieży. W 2009 roku został proboszczem p.w. św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach. Ostatnie lata życia spędził na posłudze ojca duchownego w WSD oraz Diecezjalnego Referenta ds. Formacji Kapłańskiej.

Więcej o: