Kraków. Ulewa uszkodziła dach szpitala dziecięcego. Pacjentów ewakuowano

Intensywne opady deszczu i gradu uszkodziły dach jednego z budynków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Woda zalała niektóre oddziały, w tym część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Dyrekcja placówki prosi o kierowanie się w miarę możliwości do innych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przez Polskę przeszły gwałtowne burze. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że strażacy interweniowali 666 razy, w tym ponad 200 interwencji odnotowano w województwie małopolskim. Burze dotknęły m.in. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, gdzie w wyniku silnych opadów deszczu i gradu został uszkodzony dach budynku "C". 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Kraków. Woda zalała część szpitala. Dzieci ewakuowano na inne oddziały 

- W sobotę padało, w niedzielę woda musiała się nagromadzić, ponieważ po godz. 22:00 zaczął przeciekać sufit - powiedziała Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w rozmowie z "Rzeczpospolitą"

Jacek JaworekKuzyn Jacka Jaworka: Nic go w Polsce nie trzymało, nie miał się gdzie podziać

Zalana została część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), który obecnie działa tylko w trybie awaryjnym. Woda dostała się również do oddziałów: Neurochirurgii, Ortopedii oraz Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń - dzieci z tych jednostek zostały przeniesione na inne oddziały. 

Nieczynne jest również lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dyrekcja placówki apeluje do potencjalnych pacjentów, aby w miarę możliwości kierować się do innych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć.  

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, że rozpoczęto już doraźne naprawianie dachu. - Prawdopodobnie będzie musiała być wymieniona cała połać dachu i potrwa to pewnie tydzień - podkreśliła. 

Marek SuskiPoseł PiS komentuje zarobki prezydenta i premiera: Zarabiają za mało

Więcej o: