Marek Suski o zarobkach prezydenta i premiera: Zarabiają zdecydowanie za mało

Poseł PiS Marek Suski, który był gościem Polsat News, nawiązał do odbudowy Pałacu Saskiego. Proces ten ma być nadzorowany przez spółkę, której menadżerowie zarabiają ok. 28 tysięcy miesięcznie. W opinii polityka PiS to zarobki przewyższające pensje premiera i prezydenta, którzy zarabiają "zdecydowanie zbyt mało".

Temat odbudowy Pałacu Saskiego powrócił w maju wraz z ogłoszeniem przez Jarosława Kaczyńskiego założeń Polskiego Ładu. Jak podkreśla poseł PiS odbudowa pałacu to "wspaniała inicjatywa".

Prace mają kosztować ponad 2 mld zł. Nadzór nad inwestycją ma sprawować spółka, której menadżerowie zarabiają ok. 28 tys. zł miesięcznie. - To rzeczywiście dużo, ale żeby znaleźć dobrych, sprawnych menedżerów, trzeba im zapłacić - powiedział Suski w rozmowie z Polsat News.

W czasie rozmowy z politykiem dziennikarz Marcin Fijołek zwrócił uwagę na to, że 28 tys. zł miesięcznie to dwukrotnie więcej niż zarabia premier. Poseł PiS Suski powiedział, że jego zdaniem zarówno premier, jak i prezydent zarabiają "zdecydowanie za mało". Zaznaczył, że zagłosowałby za ustawą podwyższającą zarobki prezydenta, szefa rządu i konstytucyjnych ministrów.

 PiS znowu chce odbudować Pałac Saski

- Chcemy rozbudować polskie muzea, w tej chwili w realizacji lub planach jest około 100. Ale to ciągle bardzo daleko od przeciętnej zachodniej Europy. Będziemy odbudowywać zabytki, zamki, Pałac Saski. Będziemy budowali nowe teatry - powiedział prezes PiS.

- Odbudowa Pałacu Saskiego jest związana z kwestią polskiej tożsamości, dziedzictwa kulturowego i historycznego. Jest ostatnim etapem rekonstrukcji Warszawy po zniszczeniach wojennych - mówił kilka dni później w rozmowie z PAP minister kultury Piotr Gliński. - To bardzo smutne, że dopiero teraz to dzieło podejmujemy, że dopiero po tylu latach możemy zadośćuczynić polskiemu dziedzictwu, a także naszej tożsamości i pokoleniom, które Polskę tworzyły - podkreślał.

Zobacz wideo Paweł Kukiz. Mówi o sobie oszołom, homofob... Trudno się nie zgodzić [Puszka polityczna]
Więcej o: