Prognoza pogody na tydzień 12-18 lipca. Będzie gorąco i burzowo niemal w całym kraju

Pogoda w kolejnym tygodniu lipca będzie w całej Polsce "rozpieszczać nas" wysokimi temperaturami. W niektórych regionach kraju występować będą burze i ulewne deszcze. Gdzie będą burze z piorunami? Odpowiadamy.

W poniedziałek będzie burzowo prawie w całym kraju. Jak przewidują synoptycy, w pierwszym dniu nowego tygodnia, nawałnice nie pojawią się one jedynie na zachodzie Polski.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Będzie upalnie i pojawią się burze

Synoptycy prognozują, że w poniedziałek będzie upalnie w całej Polsce. Najcieplej na wschodzie, gdzie temperatury osiągną 31 stopni. Najniższa temperatura w Gdańsku, gdzie termometry wskażą 24 stopnie. Niemal w całym kraju pojawią się opady deszczu i burze. Nawałnice nie są prognozowane jedynie na zachodzie - w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Wtorek będzie jeszcze cieplejszy. W całym kraju wysokie temperatury - do około 30 stopni. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest w Białymstoku, Olsztynie i Katowicach, gdzie termometry wskażą 32 stopnie. 28 stopni, czyli najmniej tego dnia, będzie w Gdańsku i Zielonej Górze. Tego dnia burze i deszcz spadną jedynie na południowych krańcach kraju.

W środę również będzie bardzo gorąco. Do 33 stopni w Lublinie, Kielcach i Katowicach. Najchłodniej będzie w Zielonej Górze, gdzie termometry wskażą 27 stopni. Tym razem opady deszczu i burze pojawią w Szczecinie, Zielonej Górze, Krakowie, Lublinie, Warszawie i Gdańsku.

Pogoda na czwartek i piątek. Kolejny dzień z burzami i deszczem

W czwartek najwyższa temperatura to 31 stopni. Na termometrach zobaczą ją mieszkańcy Rzeszowa, Lublina, Białegostoku i Olsztyna. Burze z piorunami prognozowane są w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim i lubuskim. 

W piątek deszcz spadnie na północy i zachodzie Polski. Synoptycy nie prognozują jednak pojawienia się burz. W pozostałych regionach słonecznie. Temperatura wzrośnie do 32 stopni na wschodzie i w centralnej Polsce.

Zdjęcie ilustracyjneGdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Pogoda na weekend. 17 i 18 lipca może być burzowo

W sobotę przewidywane są nieco niższe temperatury, ale wciąż będzie ciepło. Deszcz spadnie w Rzeszowie, Krakowie i Poznaniu, a burzowo będzie w Warszawie i Kielcach. 

Niedziela będzie cieplejsza i bardziej słoneczna. W całej Polsce prognozowane są bardzo wysokie temperatury. Do 29 stopni będzie w Warszawie i Olsztynie. Ciepło, choć pochmurno, będzie na południu Polski. Tam termometry wskażą maksymalnie 27 stopni.

IMGW na bieżąco wydaje alerty pogodowe. Warto je śledzić, by być przygotowanym na niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Burze nad PolskąBurze w całej Polsce. Łowcy burz: Mogą się zamienić w tzw. training storms

Więcej o: