Małopolska. Policja szuka sprawcy potrącenia 16-letniego motorowerzysty w Staniątkach

Policjanci z Wieliczki poszukują sprawcy wypadku, do którego w miejscowości Staniątki koło Niepołomic (woj. małopolskie). W wyniku tego zdarzenia ciężkich obrażeń doznał 16-letni kierowca motoroweru. Sprawca zbiegł i nie udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawcy wypadku, do którego doszło w środę 7 lipca. Wszystkie osoby posiadające informacje, które mogą być pomocne w odnalezieniu sprawcy, zachęca się do jak najszybszego kontaktu.

Zobacz wideo Prawidłowo jadący motorowerem 16-latek potrącony przez samochód. Policja poszukuje sprawcy wypadku, do którego doszło w powiecie wielickim

Wypadek w Staniątkach. Sprawca wypadku nie udzielił pomocy poszkodowanemu nastolatkowi

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, w miejscowości Staniątki, około godz. 21:20, kierujący nieznanym pojazdem koloru czarnego, na oznakowanym skrzyżowaniu nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Gdy na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, sprawcy już nie było

- informuje Małopolska Policja.

Stegna. Stracił panowanie nad autem, ciągnął pieszego kilkanaście metrów (zdjęcie ilustracyjne)Stracił panowanie nad samochodem. Ciągnął mężczyznę kilkanaście metrów

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawcy. Kierowca usłyszy zarzuty

Funkcjonariusze zwrócili się też z prośbą o pomoc do osób, które były świadkami zdarzenia. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy zostali zarejestrowani na nagraniu, udzielały pomocy poszkodowanemu lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy. "Kierowca czarnego pojazdu może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy ofierze" - informują policjanci.

Wszystkie osoby, które były posiadają cenne informacje na temat poszukiwanego, powinny skontaktować się z policją pod podanymi numerami telefonów  47 83 41 111 lub 47 83 41 211.

Sąd (zdjęcie ilustracyjne)Sąd uznał, że nie było gwałtu na małoletniej, bo nie krzyczała

Małopolscy policji przypominają, że ucieczka z miejsca zdarzenia "jest najgorszą decyzją, jaką może podjąć sprawca wypadku". Przypominają, że udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego.

Więcej o: