Kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch sprawdzała cierpliwość turystów. Czekali nawet cztery godziny

Turystów wybierających się na kolejkę linową na Kasprowy Wierch może czekać niemiła niespodzianka. Ogromny napływ osób wypoczywających w Tatrach spowodował, że wjazd kolejką na szczyt może być mocno utrudniony. Długie kolejki powodują, że na wejście do wagonika niektórzy czekają nawet cztery godziny.

Tatry każdego roku doświadczają prawdziwego oblężenia turystów. Jedną z najpopularniejszych atrakcji w najwyższym paśmie górskim w Polsce jest kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Turyści w ciągu zaledwie 20 minut mogą wjechać na znajdujący się na wysokości 1987 m n.p.m. szczyt, aby podziwiać widoki albo napić się kawy lub herbaty. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Tatry. Kolejka na Kasprowy Wierch. "Stało się nawet do 4 godzin!"

Kasprowy Wierch można zdobyć również na piechotę. Wspinaczka zielonym szlakiem z Kuźnic zajmuje około trzech godzin. Większość turystów decyduje się jednak na skorzystanie z kolejki linowej. Nic więc dziwnego, że u podnóża góry bardzo często pojawiają się kolejki.  

Dzwon ZygmuntZygmunt obchodzi 500 lat. Do uruchomienia kolosa potrzeba zespołu 12 ludzi

Nie inaczej było w środę 7 lipca. Na facebookowym profilu "Aktualna sytuacja w Tatrach" można przeczytać, że turyści musieli czekać na przejazd kolejką linową nawet cztery godziny. "Wczorajsza kolejka do kolejki na Kasprowy. Dzisiaj mamy ładny dzień więc będzie to samo. Ustawcie się w niej rano, lub zmieńcie cel, jak nie macie biletu zakupionego online. Wczoraj stało się nawet do 4 godzin!" - czytamy. 

Pod postem pojawił się wyspy komentarzy. Internauci krytykowali turystów, wskazując, że czas spędzony w kolejce można było poświęcić na wspinaczkę na szczyt Kasprowego Wierchu. "Na co czekać na kolejkę? Najlepiej podziwiać góry idąc szlakami", "Przez te 4 godziny to można żółwim tempem być na górze spacerem", "Szybciej na nogach i ta satysfakcja ze zdobycia" - brzmią niektóre komentarze. 

Sytuacja z dużą ilością turystów oczekujących na kolejkę linową na Kasprowy Wierch nie zmieniła się również w piątek (9.07). Na kamerkach pokazujących stację na żywo można zobaczyć, że już w godzinach porannych na swoją kolej czeka duża ilość turystów. Kamerki online można zobaczyć pod tym LINKIEM.

Kasprowy Wierch. Z biletem zakupionym online można ominąć kolejki

Większość turystów kupuje bilety w kasach przy dolnej stacji, dlatego bardzo często pojawia się tam duża kolejka oczekujących. Operator kolejki linowej na Kasprowy Wierch zachęca jednak do tego, aby kupić bilet z wyprzedzeniem w biletomatach w Zakopanem, online na stronie pkl.pl lub w Biurze Obsługi Klienta przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę. Dzięki temu nie trzeba czekać w kolejce - z biletem na określoną godzinę można od razu wejść do wagonika.  

W sezonie turystycznym kolejka linowa na Kasprowy Wierch wyrusza co 10 minut, a w przypadku, gdy nie ma zbyt wielu chętnych - co 30 minut. W lipcu i sierpniu ostatni wjazd na górę następuje o godz. 19:00. Turyści mogą spędzić na szczycie około dwóch godzin. Kolejka wraca na dół o godz. 21:00. Za bilet normalny góra-dół w kasie w Kuźnicach trzeba zapłacić 99 zł, a za ulgowy 79 zł. Za bilet góra-dół zakupiony w biletomacie lub online zapłacimy trochę więcej - bilet normalny to koszt 119 zł, a ulgowy 99 zł.

Burze nad Polską (zdj. ilustracyjne)Gwałtowne burze sieją spustoszenie. Harcerze ewakuowani z obozu

Więcej o: