Łódź. Czerwone ślady "odciśniętych w farbie dłoni" przed katedrą. Archidiecezja: Sprawę bada policja

W nocy na drzwiach łódzkiej katedry pojawił się ogromny biały napis. Policja ustala, kto jest autorem graffiti. Kilka dni wcześniej, jak informuje archidiecezja, na placu przed kościołem protestujący odcisnęli farbą ślady dłoni.

Jak czytamy w komunikacie archidiecezji łódzkiej, w nocy z wtorku na środę "nieznany sprawca wymalował białym sprayem napis na głównych drzwiach łódzkiej katedry". Po dokonaniu "aktu wandalizmu" miał odjechać. Ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz łódzkiej katedry, informuje, że sprawę od razu zgłosił na policję. - Zabezpieczyłem nagrania z monitoringu katedralnego i przekazałem je policji - mówi w komunikacie. Sprawca jest poszukiwany. 

Zobacz wideo „Co łaska" za tuszowanie pedofilii? O. Gużyński: To rzecz bardzo niestosowna

Łódź. Najpierw czerwone ślady dłoni przed katedrą, teraz graffiti na drzwiach. "Usuwanie będzie kłopotliwe"

W komunikacie podkreślono, że w niedzielę w południe grupa protestujących przed katedrą pozostawiła ślady "odciśniętych w czerwonej farbie dłoni". - Prawdopodobnie jest to farba olejna, której usuwanie będzie bardzo kłopotliwe i kosztowne - twierdzi ks. Kulesza. 

Ksiądz - zdjęcie ilustracyjne Ksiądz żądał 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb. "No to ile Pan da?"

W niedzielę przed katedrą w Łodzi odbył się protest w związku z niedawnymi wydarzeniami w Kanadzie, gdzie od kilku tygodni odkrywane są masowe groby dzieci - rdzennych mieszkańców Kanady.  Od maja do czerwca na terenach dawnych szkół katolickich w Kanadzie odnaleziono nieoznakowane mogiły około 1158 dzieci.

- Nie jesteśmy w stanie przejść do porządku dziennego nad tym, co stało się w Kanadzie - powiedziała cytowana w "Dzienniku Łódzkim" Aleksandra Knapik-Gauza, organizatorka łódzkiego protestu. - Papież się o tym nie zająknął, tymczasem należy o tym przypominać. Nie można udawać, że nic się nie stało: dzieci były bite, gwałcone, wreszcie mordowane. Jest ponad tysiąc ciał - dodała. 

Donald Tusk Donald Tusk o "anty-TVN": Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć

Więcej o: