Brzeg. Nietrzeźwy kierowca aresztowany ws. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali 32-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Według ustaleń śledczych, mężczyzna kierował samochodem pod wpływem alkoholu i zbiegł z miejsca zdarzenia. Grozi mu 12 lat więzienia.

W niedzielę 4 lipca nad ranem w Brzegu (woj. opolskie) na drodze krajowej nr 39 doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. "Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 32-latek kierujący oplem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, poszkodowany 65-latek zginął na miejscu" - informują brzescy policjanci.

Zobacz wideo Policja aresztowała 32-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Odjechał z miejsca zdarzenia

Po potrąceniu mężczyzny kierowca opla odjechał. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, zebrali ślady oraz wykonali szereg czynności i sprawdzili wszystkie miejsca, w kierunku których mógł oddalić się kierowca.

"Szybka reakcja i działanie funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, gdzie podejrzany może przebywać. Już pół godziny po zdarzeniu policjanci zatrzymali go na jednej ze stacji paliw w mieście" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Mężczyznę zbadano alkomatem - okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Z zatrzymanym kierowcą podróżowały jeszcze dwie, również nietrzeźwe osoby.

Burza (zdjęcie ilustracyjne) Gdzie jest burza? Wydano alert RCB. Ostrzeżenia najwyższego stopnia

Podejrzany trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 32-latkowi przedstawiono zarzuty "spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki z miejsca zdarzenia". Na wniosek prokuraturySąd Rejonowy w Brzegu tymczasowo aresztował kierowcę na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

Kruszyna. Kierowca potrącił rowerzystkę (zdjęcie ilustracyjne) Śląskie. Pijany kierowca potrącił rowerzystkę. 16-latka zmarła w szpitalu

Więcej o: