Śląskie. Pijany kierowca potrącił rowerzystkę i wjechał do rowu. 16-latka zmarła w szpitalu

Zmarła 16-letnia rowerzystka, którą w Kruszynie potrącił pijany kierowca. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 23-latek przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień.

Do wypadku doszło 4 lipca w miejscowości Kruszyna w województwie śląskim. Tuż przed godziną 22:00 kierowca skody podczas wyprzedzania spowodował tragiczną w skutkach kolizję.

Śląskie. Pijany kierowca potrącił rowerzystkę. Miał 1,7 promila w organizmie

23-latek wyprzedzał po zmroku dwie jadące obok siebie rowerzystki. Podczas manewru nie zachował jednak odpowiedniej odległości i potrącił jedną z nich, jadącą od zewnętrznej strony 16-letnią dziewczynę. Mężczyzna nie zatrzymał się, ale kilometr dalej wpadł do rowu. Został zatrzymany przez policjantów i przebadany alkomatem - okazało się, że był nietrzeźwy, wykryto 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Ranną dziewczynę przewieziono do szpitala, gdzie zmarła następnego dnia.

Policja zdjęcie ilustracyjneLębork. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. 17-latki odnalezionej w wannie

- Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci były obrażenia wielonarządowe, szczególnie obrażenia głowy i klatki piersiowej - mówił cytowany przez TVN24 Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury okręgowej w Częstochowie.

Wypadek w Kruszynie. Kierowca odmówił składania wyjaśnień

23-letniemu kierowcy postawiono zarzuty spowodowania wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu oraz ucieczki z miejsca wypadku. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, obecnie znajduje się w areszcie tymczasowym.

Zobacz wideo 64-latek miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. "Zjechał z ronda własnym "zjazdem’"

Był to pierwszy w te wakacje wypadek ze skutkiem śmiertelnym w rejonie działania Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, natomiast od początku roku na częstochowskich drogach funkcjonariusz zatrzymali już 378 kierujących pod wpływem alkoholu, doszło do 84 wypadków. 14 osób zostało rannych, a dwie poniosły śmierć. 

Zatrzymany 15-latekZabójstwo 13-letniej Patrycji. 15-latek pod obserwacją psychiatryczną

Policja przypomina kierowcom:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2!
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.
Więcej o: