Pogoda na dziś - czwartek 8 lipca. Będzie upalnie, ale pojawią się przelotne deszcze i burze

Pogoda na czwartek 8 lipca zapowiada się naprawdę dobrze. Niewiele będzie różnić się od tej ze środy, ponieważ utrzyma się upalna aura, a temperatury w wielu regionach Polski przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Pogoda w czwartek 8 lipca rozpieści Polaków, którzy lubią wysokie temperatury lub korzystają z uroków wakacji. W których regionach będzie najcieplej? Odpowiadamy.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Temperatura. Najgoręcej na wschodzie Polski

Najwyższe temperatury pojawią się na wschodzie. W Lublinie termometry wskażą 33 stopnie, a w Białymstoku 32 stopnie. Równie gorąco będzie na południu kraju - 32 stopnie w Rzeszowie, 33 stopnie w Krakowie i 30 w Katowicach. Termometry w województwie świętokrzyskim wskażą 32 stopnie, zaś w województwie dolnośląskim już nieco mniej - we Wrocławiu ma być około 25 stopni.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Na zachodzie kraju zapowiadane są 24 stopnie - zarówno w Zielonej Górze, Poznaniu, jak i w Szczecinie. Nad morzem najchłodniej - w Gdańsku tylko 22 stopnie. 22 stopnie prognozowane są również dla Bydgoszczy. W Olsztynie będzie 30 stopni, a w centralnej Polsce o dwa stopnie więcej. 32 stopni przewidywane są w Łodzi i Warszawie.   

Pogoda. Nadciągnęły upałyNadciągnęła fala upałów, która szybko nie odpuści. IMGW wydaje ostrzeżenia

W czwartek 8 lipca będzie upalnie. Spadnie deszcz i pojawią się burze

IMGW zapowiada, że w czwartek 8 lipca powietrze będzie wilgotne, stąd też na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

Intensywne opady deszczu z burzami zapowiadane są w województwie dolnośląskim. Burze z gradem mogą pojawić się również w północnej, centralnej i południowej części Polski.

Kolejny dzień (piątek 9 lipca) przyniesie zmianę pogody. Jak zapowiadają synoptycy IMGW, upalne powietrze pozostanie jeszcze na wschodzie kraju, ale w większości regionów temperatura spadnie o kilka stopni. Pojawią się również silne burze z intensywnymi opadami deszczu, a lokalnie może wystąpić nawet grad. Porywy wiatru będą dochodzić do 75 km/h.  

Mapa burzowa Polski na piątek 9 lipca 2021.Burze przejdą w tym tygodniu przez Polskę. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Więcej o: