Sok馧ka. Wioz豉 skuterem 3-letniego ch這pca, dosz這 do wypadku. "Najbardziej ucierpia這 dziecko"

W poniedzia貫k w Sok馧ce (woj. podlaskie) dosz這 do zderzenia samochodu ze skuterem, kt鏎ym jecha豉 kobieta z 3-letnim ch這pcem. - W wyniku zderzenia najbardziej ucierpia這 dziecko - m闚i w rozmowie z TVN24 funkcjonariusz Pa雟twowej Stra篡 Po瘸rnej w Sok馧ce.

W poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu przy ulicy Grodzieńskiej w Sokółce kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skuterowi - tak wynika ze wstępnych ustaleń służb. 

Skuterem podróżowała kobieta z 3-letnim chłopcem. W wyniku zderzenia z samochodem chłopiec doznał stłuczenia płuc, urazu głowy i licznych potłuczeń. Jego stan lekarze oceniają jako stabilny. Kobieta z lekkimi obrażeniami również trafiła do szpitala na obserwację. Moment zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu - ich zapis udostępnia Telewizja Sokółka:

 

Wypadek w Sokółce. Jak przewozić dziecko skuterem?

Służby przypominają, że dzieci skuterem można przewozić w specjalnym foteliku lub w szelkach.

- Kobieta przewoziła dziecko z przodu skutera, a nie mogła. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej prędkości: w przypadku przewożenia dzieci poniżej siódmego roku życia nie może ona przekraczać 40 kilometr闚 na godzinę. I opiekun, i małoletni muszą mieć też na głowach kask - mówił w rozmowie z TVN 24 Tomasz Krupa, rzecznik białostockiej policji.

Zobacz wideo
Wi璚ej o: