Śląsk. Wjechał w tira i zginął na miejscu. Silnik przeleciał na drugą stronę autostrady [WIDEO]

Do tragicznego wypadku doszło tydzień temu na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Wieszowa (woj. śląskie). 27-letni mieszkaniec Zabrza wjechał z impetem w tył ciężarówki, co pokazuje nagranie, które niedawno pojawiło się w internecie. Niestety młody mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło 1 lipca około godziny 19:45 na autostradzie A1 w województwie śląskim. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają śledczy z komendy w Tarnowskich Górach i prokuratura. 

Zobacz wideo Wypadek w tunelu. Kierowca ciężarówki nie zauważył jadącego obok citroena

Śmiertelny wypadek na autostradzie A1 w woj. śląskim - w internecie pojawiło się nagranie

Wypadek miał miejsce na wysokości stacji paliw. Jak poinformowała tarnowska policja, kierujący osobówką 27-latek, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Łodzi, nagle stracił panowanie nad pojazdem. Wówczas gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu, gdzie uderzył w naczepę (jadącego w tym samym kierunku) samochodu ciężarowego.

Przystanek autobusowy w Lesznie. Zdjęcie ilustracyjne 81-latka myślała, że uczestniczy w "tajnej akcji". Zostawiła na przystanku 20 tys. zł

Siła uderzenia była tak duża, że zabrzanin wyleciał z samochodu i upadł na jezdnię. Ponadto z osobówki wypadł silnik, który przeleciał na drugą stronę autostrady i spadł na jeden z pasów ruchu w stronę Gliwic

- poinformowała policja.

 

Wypadek na autostradzie A1 w Wieszowej. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało

43-letniemu kierowcy ciężarówki, który uczestniczył w tym wypadku, nic się nie stało. Mężczyzna w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu.

Na miejscu pracowali policjanci z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora poprowadzili oględziny miejsca wypadku i sporządzili wymaganą dokumentację. Na czas trwania policyjnych czynności ruch w kierunku Łodzi był całkowicie zablokowany, natomiast w kierunku Gliwic odbywał się tylko jednym pasem.

Szubin. Plakat z groźbami na drzwiach przychodni. Policja szuka sprawcy Szubin. Plakat z hasłem "ręce precz od dzieci" na drzwiach przychodni

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Proszą, by pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na autostradzie w razie awarii, kolizji czy wypadku.

Więcej o: