Szubin. Plakat z maczetą i hasłem "ręce precz od dzieci" na drzwiach przychodni. Policja szuka sprawców

Sprawca zawiesił na drzwiach przychodni w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie) plakat przedstawiający kobietę, która przystawia maczetę do szyi lekarza trzymającego strzykawkę w dłoni. Meycy pracujący w placówce czują się zagrożeni. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o kontakt z policją.

Policjanci z Szubina (woj. kujawsko-pomorskie, powiat nakielski) przekazali, że w nocy z 21 na 22 czerwca br. na drzwiach przychodni przy ulicy 3-go Maja został zawieszony plakat zawierający treści, które "medycy potraktowali jako groźby".

Plakat przedstawiał kobietę przystawiającą maczetę do szyi lekarza trzymającego strzykawkę w dłoni. Widniał na nim także napis z hasłem "ręce precz od dzieci", które jest często wykorzystywane przez ruchy antyszczepionkowe (wcześniej tego samego hasła używano także podczas antynaukowych portestów przeciwko edukacji seksualnej w szkołach).

Lekarze i pielęgniarki pracujący w szubińskiej placówce przekazali w rozmowie z TVN24, że czują się "zagrożeni" i "zastraszani". Stacja poinformowała, że wcześniej szyba drzwi przychodni została przez kogoś zarysowana. Zerwano również plakat zachęcający pacjentów do szczepień.

Szubin. Plakat z groźbami na drzwiach przychodni. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawcy

Policjanci prowadzący postępowanie w kierunku gróźb karalnych, zwracają się o pomoc w identyfikacji mężczyzny ze zdjęć. W sprawie można kontaktować się telefonicznie pod numerami 47 7524200 lub 47 7524225 powołując się na RSD 266/2021.

Policja zapewnia w komunikacie, że gwarantuje informatorom anonimowość.

Koronawirus w Polsce. Dane na wtorek 6 lipca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. COVID-19 ostatniej doby przyczynił się do śmierci 10 osób. Od początku pandemii w Polsce odnotowano łącznie 2 880 403 przypadków, zmarło natomiast 75 095 osób.

Polskim pacjentom podano do tej pory w sumie 30 148 610 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi (w tym 17 149 431 to pierwsza dawka). Zaszczepionych w pełni (obiema dawkami preparatów Moderna, Pfizer/BioNTech, AstraZeneca lub jedną dawką Johnson&Johnson) jest 14 004 587 osób.

Więcej o: