Nowe Gulczewo. Wypadek autobusu, dziewięć osób w szpitalu. "Zatrzymał się w basenie"

Około godz. 15:30 w Nowym Gulczewie, tuż za granicą administracyjną Płocka, doszło do wypadku z udziałem autobusu komunikacji miejskiej oraz auta osobowego. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca autobusu zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji i zatrzymał się dopiero w znajdującym się na niej basenie. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło łącznie dziewięć osób.

Jak informuje płocka redakcja "Gazety Wyborczej", pierwszeństwo na skrzyżowaniu skrzyżowaniu ulic Szlacheckiej i Wołodyjowskiego miał wymusić kierowca osobowego audi. Kierowca autobusu komunikacji miejskiej, jadącego ze Słupna do Płocka, nie zdołał wyhamować, a następnie wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. 

Wypadek w Nowym GulczewieWypadek w Nowym Gulczewie Fot. Tomasz Niesluchowski / AG

Nowe Gulczewo. Kierowca autobusu uderzył w ogrodzenie i wjechał na prywatną posesję. Pojazd zatrzymał się w basenie

"Autobus pojechał jeszcze dalej w głąb działki i zatrzymał się w basenie, zawieszając się podwoziem na jego krawędzi. Gdyby nie ta przeszkoda, mógłby uderzyć w narożnik domu" - podała "GW". Na miejsce wypadku przybyła straż pożarna oraz cztery karetki pogotowia.

Mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku, poinformowała w rozmowie z PAP, że do szpitala trafiło dziewięć osób, w tym kierowcy obu pojazdów.  

Zobacz wideo Wypadek w tunelu. Kierowca ciężarówki nie zauważył jadącego obok citroena
Więcej o: