Stalowa Wola. Trwa zbiórka na rzecz osieroconego rodzeństwa

Na portalu Zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę środków pieniężnych dla dzieci osieroconych w wyniku tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenia, którego sprawcą był nietrzeźwy kierowca, doszło w sobotę w okolicy Stalowej Woli. Jak dotąd na rzecz rodzeństwa zebrano ponad 660 tys. złotych.

Do wypadku doszło w sobotę przed godz. 15 na stalowowolskim odcinku drogi wojewódzkiej nr 871. Według wstępnych ustaleń policji kierujący audi S7, jadąc od Stalowej Woli w kierunku Jamnicy, podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowały trzy osoby. Dwie z nich - 37-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna - zginęli na miejscu. Przeżył ich 2,5-letni syn, który został zabrany do szpitala.

Prokuratura (zdjęcie ilustracyjne)Sprawca tragicznego wypadku usłyszał zarzuty i nie przyznaje się do winy

Tragiczny wypadek pod Stalową Wolą. W internecie uruchomiono zbiórkę na rzecz osieroconego rodzeństwa

Kierowca audi S7 także odniósł obrażenia. W poniedziałek śledczy przedstawili kierowcy dwa zarzuty: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Para z powiatu niżańskiego, która zginęła w wypadku, osierociła trójkę dzieci. W niedzielę Fundacja Z Serca Dla Serca uruchomiła w internecie zbiórkę na rzecz rodzeństwa.

"Nikt nie jest w stanie zapełnić pustki w ich sercu po tej nie do opisania w słowach stracie najbliższych na świecie ludzi, ale spróbujmy okazać im wsparcie poprzez zbiórkę środków pieniężnych. Okaż serce, każda złotówka się liczy!" - czytamy w opisie zbiórki prowadzonej w serwisie Zrzutka.pl. 

Jak dotąd organizatorom udało się zebrać ponad 668 tys. złotych (stan na poniedziałek, godz. 18:40). Zbiórka potrwa jeszcze przez 29 dni

"KAŻDA POMOC, KAŻDA ZŁOTÓWKA MA OGROMNĄ MOC! I CZYNI CUDA! Za Wasze wielkie serca w imieniu własnym, chłopców i najbliższej rodziny serdecznie DZIĘKUJEMY i wyrażamy Wam swoją wdzięczność!" - podkreślili przedstawiciele fundacji. 

Wpłat można dokonywać na stronie zbiórki w serwisie >>ZRZUTKA.PL.

Więcej o: