Pogoda na dziś - wtorek 6 lipca. Upały znów nadciągają do Polski

Upały wróciły do Polski. We wtorek na terenie całego kraju temperatura będzie oscylować wokół 30 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia dla kilku regionów. Szczególnie uważać powinni mieszkańcy województwa podlaskiego - tam właśnie zapowiadane są burze z gradem.
Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Nowy tydzień przyniósł wzrost temperatury w całym kraju. W poniedziałek 5 lipca, w większości województw, wartości na termometrach przekroczyły 25 stopni. We wtorek temperatura w całej Polsce się wyrówna.

Zalany parking w SzczecinieSzczecin. W kilka godzin spadło tyle deszczu, co w miesiąc

Prognoza pogody na wtorek - do Polski wracają upały

6 lipca temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od 27 do 30 stopni. Najchłodniej będzie na północy i zachodzie - w Gdańsku oraz w Szczecinie zaobserwujemy do 27 stopni. W Olsztynie, Białymstoku, Krakowie, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie będzie natomiast niewiele cieplej, bo 28 stopni. Na 29 stopni mogą liczyć mieszkańcy Bydgoszczy, Zielonej Góry, Poznania, Wrocławia i Łodzi. Najcieplej zapowiada się natomiast w województwie śląskim - tam termometry pokażą nawet 30 stopni w cieniu.

Pogoda na dziś - wtorek 6 lipcaPogoda na dziś - wtorek 6 lipca Fot. Agencja Wyborcza.pl

Opady. IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech regionów

Dzień zapowiada się słonecznie. Większe zachmurzenie możliwe jest głównie na północnym zachodzie kraju w godzinach popołudniowych. Mieszkańcy północy mogą się natomiast spodziewać przelotnych opadów deszczu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla większości województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. To ważne, by podczas ciepłych dni szczególnie pamiętać, by dobrze nawadniać organizm, nosić nakrycie głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami i nie wychodzić z domu bez potrzeby. Pod żadnym pozorem nie wolno także zostawiać w autach dzieci i zwierząt. 

W województwie podlaskim we wtorek obowiązują natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Zalana A6Zalana autostrada A6. "Nie ma gdzie wypompowywać wody"

Więcej o: