Loteria Spisu Powszechnego. 7 lipca mija termin przyjmowania zgłoszeń

"Dokonałeś samospisu? Weź udział w loterii i zdobądź jedną z setek nagród" - zachęca Główny Urząd Statystyczny. Na zgłoszenie uczestnictwa w loterii Spisu Powszechnego pozostało już jednak bardzo niewiele czasu - termin mija w środę 7 lipca.

Najbliższe, a zarazem przedostatnie losowanie przewidziane w loterii Spisu Powszechnego, odbędzie się w piątek 9 lipca. 7 lipca minie z kolei termin rejestrowania kodów uprawniających do udziału w konkursie. Po tej dacie nie będzie można już przystąpić do loterii.

Zobacz wideo Policja pomogła zabłąkanym łabędziom. Ptaki zostały odprowadzone do wody

Loteria Spisu Powszechnego. Co jest do wygrania?

Do zdobycia są karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. Wygrać można także samochód osobowy. Finałowe losowanie, podczas którego wytypowanych zostanie 16 właścicieli Toyoty Yaris, odbędzie się już 14 lipca.

"Im szybsze zgłoszenie do loterii, tym większa szansa na wygraną! Jeden kod może wziąć udział w wielu losowaniach. Wszystkie zarejestrowane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu finałowym" - zachęca GUS.

Sinice zakwitły w Bałtyku - zdjęcie ilustracyjne Sinice. Gdzie nie wolno się kąpać? Co może nam grozić po kontakcie z bakterią?

Loteria Spisu Powszechnego. Jak wziąć udział w loterii GUS?

Każdy, kto dokona samospisu za pośrednictwem strony spis.gov.pl, może wziąć udział w loterii. Po wypełnieniu formularza i wyrażeniu zgody na udział w loterii uczestnicy otrzymują e-mailem i w aplikacji GUS-u unikatowy 10-znakowy alfanumeryczny kod, który potwierdza dokonanie samospisu. Kod trzeba zachować, ponieważ wymagany jest przy zgłoszeniu udziału w loterii.

Pies - zdjęcie ilustracyjne Jak zadbać o swoje zwierzęta w upały. O tym warto pamiętać

Jak dołączyć do loterii? Wystarczy:

  • odwiedzić stronę spis.gov.pl i dokonać samospisu
  • pobrać i zachować unikatowy 10-znakowy kod, który uprawnia do udziału w loterii
  • zgłosić swój kod na stronie loteria.spis.gov.pl (można to zrobić tylko do 7 lipca 2021 r.)
  • wyniki kolejnych losowań mżna śledzić w mediach społecznościowych i na stronie loteria.spis.gov.pl

"Przypominamy, że po każdym losowaniu laureaci otrzymują wiadomość e-mail z potwierdzeniem informacji o wylosowaniu ich zgłoszenia oraz o dalszych krokach, jakie muszą podjąć. Prosimy więc o sprawdzanie skrzynki e-mailowej. Każdy laureat ma pięć dni roboczych od momentu otrzymania wiadomości na dopełnienie niezbędnych formalności" - informuje strona spisu powszechnego.

Więcej o: