Wypadek na A4. Sześć osób rannych, autostrada została zablokowana

Grożny wypadek na 492 kilometrze autostrady A4. W wyniku zderzenia busa i osobówki rannych zostało sześć osób. Jezdnia w kierunku Krakowa została zablokowana.

Wypadek miał miejsce przed godz. 8 na pasie w kierunku Krakowa, w miejscowości Rudka koło Tarnowa. Samochód osobowy zderzył się z busem pomiędzy węzłami Tarnów Centrum a Tarnów Mościce.

Przystanek autobusowy w Lesznie. Zdjęcie ilustracyjne 81-latka myślała, że uczestniczy w "tajnej akcji". Zostawiła na przystanku 20 tys. zł

Wypadek na autostradzie A4. Sześć osób rannych

Jak podaje RMF FM, powołując się na źródła policyjne, w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Busem podróżowało ośmioro dorosłych i dziecko. Samochodem osobowym jechały dwie osoby - one nie ucierpiały. Bus przewrócił się na bok, a dwoje pasażerów zostało uwięzionych w środku. Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu, by je uwolnić. Najbardziej poszkodowanymi są właśnie te dwie osoby oraz dziecko. Początkowo informowano o dziewięciu osobach rannych, jednak policja mówi o sześciu. Stacja przekazuje, że w akcji ratunkowej uczestniczy sześć karetek. Na miejsce wysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Trąba powietrzna w okolicach Nidzicy w kwietniu 2005 roku Lej kondensacyjny na Podhalu. Mógł przerodzić się w trąbę powietrzną

Wypadek na A4. Utrudnienia w ruchu 

Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu - jezdnia w kierunku Krakowa jest zablokowana. Według przewidywań Serwisu Mapowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia mają potrwać do godz. 10:30.

Zobacz wideo Zderzenie rowerzystów w Lubinie. Jeden z nich poruszał się niewłaściwą stroną ścieżki rowerowej
Więcej o: