Łódź. Policja szuka trzech mężczyzn, którzy mogli być świadkami zabójstwa. Znasz te osoby? [WIDEO]

Trwają poszukiwania sprawcy zabójstwa 57-latki z Łodzi. Ciało kobiety odnaleziono w grudniu ubiegłego roku. Policja udostępniła nagrania z monitoringu z wizerunkami trzech mężczyzn. Wszyscy, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na ich temat, proszeni są o kontakt.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi udostępniła nagrania z wizerunkami trzech osób, które mogą być świadkami zabójstwa, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego (potocznie: Park Na Zdrowiu). Wszystkie osoby, które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o kontakt. Policja podkreśla, że zapewnia anonimowość.

Nagranie z wizerunkami mężczyzn można zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo Policja poszukuje świadków w sprawie zabójstwa 57-letniej kobiety. Czy poznajesz tych mężczyzn?

Nagranie 1

Mężczyzna poruszał się 4 grudnia 2020 r. około godz.19:00 ul. Krakowską, Krzemieniecką w kierunku ul. Retkińskiej. Jest krępej budowy ciała, posiada zarost na twarzy, ubrany był w ciemną kurtkę oraz spodnie, buty typu sportowego oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Nagranie 2

Mężczyzna 4 grudnia 2020 r. w godz. 18:27-19:45 zaparkował pojazd marki Opel Astra II Combi koloru granatowego (nieczytelne numery rejestracyjne) na parkingu przy parku na Zdrowiu od strony ul. Srebrzyńskiej na wysokości bloków przy ul. Praussa, a następnie wszedł na teren parku. Ma on wysportowaną sylwetkę, ubrany był w ciemną kurtkę, jasne spodnie, buty z białą podeszwą oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Ma on krótkie włosy, częściowo wygolone.

Nagranie 3

Mężczyzna 4 grudnia 2020 r. około godz. 19:30 szedł ul. Krakowską od ul. Michałowicza w kierunku ul. Biegunowej. Był on ubrany w luźną, zimową kurtkę poprzecznie pikowaną z dużym kapturem, miał przewieszoną przez ramię saszetkę, na twarzy maseczką. Przemieszczał się dynamicznym krokiem.

Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat osób na nagraniu, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Łodzi pod numerem telefonu 47 841 21 06 w godz. od 8.00 do.16.00 lub całodobowo z Dyżurnym KWP w Łodzi pod nr tel. 47 841 22 57.

Łódzkie. Nad rzeką Rawką odnaleziono ciało 36-letniej obywatelki UkrainyŁódzkie. Z rzeki wyłowiono ciało 36-letniej obywatelki Ukrainy

Zabójstwo 57-latki w Łodzi. Policja nadal szuka sprawcy

Jak pisała o sprawie "Wyborcza", 4 grudnia około godziny 18:00 57-letnia kobieta wyszła na spacer ze swoim psem. O 19:30 błąkające się zwierzę zwróciło uwagę przechodniów, którzy złapali psa i zawieźli do weterynarza. Na podstawie chipu udało się ustalić właścicieli zwierzaka, a także ich adres zamieszkania. 

Około godziny 2 w nocy z 4 na 5 grudnia znaleziono ciało kobiety. Zwłoki były ukryte pod liśćmi w parku między ulicą Krakowską a Konstantynowską. Policja poszukiwała świadków, a także kierowców, którzy przejeżdżali w okolicy miejsca zdarzenia i mieli zamontowane w swoich samochodach kamery. W połowie grudnia skorzystano natomiast z pomocy należącego do niemieckiej policji psa tropiącego rasy bloodhound. Zwierzę charakteryzuje się nadzwyczajnie czułym węchem i potrafi podjąć trop nawet kilka tygodni po zdarzeniu. Z jego pomocy korzysta się w najtrudniejszych sprawach. 

Policja Kamień Pomorski. Znaleziono ciało 18-letniej Magdy. Podejrzanego zatrzymano

Więcej o: