Burza z silną ulewą w Białymstoku. W 2 godziny spadło tyle deszczu, ile powinno przez 3 tygodnie

W czwartek po południu przez Białystok przeszła burza z silną ulewą. Doszło do lokalnych podtopień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał po godz. 18, że "w ciągu godziny spadło w trakcie burzy 26 litrów deszczu, w tym 9,1 litra w ciągu 10 min."

"Po Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze przyszedł czas na podtopienia w stolicy Podlasia. W Białymstoku suma opadu wynosi już 45 mm, a to oznacza że spadło w ciągu 2 godzin tyle, ile powinno przez nawet 3 tygodnie. Rzeka Biała przybrała o 110 cm w 3 godziny" - podało w czwartek po godz. 21 IMGW.

W efekcie zalane zostały niektóre ulice (m.in. Plażowa, Wiewiórcza, Branickiego, Orzeszkowej), a także piwnice i garaże.

Białystok. Burza z silną ulewą

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki poinformował w mediach społecznościowych, że w trakcie czwartkowej burzy w jeden z budynków Białostockiego Centrum Onkologii uderzył piorun, "powodując niewielkie szkody na korytarzu Oddziału Radioterapii". "Nikt z pacjentów ani personelu medycznego nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia" - zaznaczył marszałek.

W mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia i nagrania z miejskiego krajobrazu po burzy.

Zobacz wideo Zmiany klimatu ogląda na własne oczy. "Lodowce się wycofują, kurczą się ich jęzory, tracą na czołach 3-4 metry rocznie" [KLIMAT Z BLISKA]
Więcej o: