Terlecki o powrocie Tuska do polskiej polityki: PiS obserwuje sytuację z pewnym rozbawieniem

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że nie obawia się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Już w sobotę w obradach Rady Krajowej PO weźmie udział były premier Donald Tusk, który według nieoficjalnych informacji ma wejść do ścisłego kierownictwa partii, by w przyszłości wrócić na stanowisko przewodniczącego.

Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że PiS "obserwuje tę sytuację z zainteresowaniem, ale też z pewnym rozbawieniem". Wicemarszałek był również pytany o deklarację prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że jeśli Borys Budka zrezygnuje z funkcji przewodniczącego PO, on jest gotów kandydować na to stanowisko.

- Ciekawie jest, jak się dużo dzieje po stronie opozycji - powiedział. Zwrócił też uwagę, że obecnie przewodniczącym PO jest Borys Budka, jednym z wiceprzewodniczących Rafał Trzaskowski, a Donald Tusk aspiruje do funkcji przewodniczącego. - W naszym interesie jest, żeby się dużo działo po stronie opozycji i tak jest, więc to jest dla nas korzystne - dodał szef klubu PiS. 

Punkt testów na COVID w IzraeluIzrael. Kolejny wzrost zakażeń mimo zaszczepienia ponad połowy populacji

Borys Budka, Rafał Trzaskowski i Donald Tuska spotkają się w czwartek

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, poseł Marcin Kierwiński mówił rano w Programie Trzecim Polskiego Radia, że dziś dojdzie do spotkania Borysa Budki, Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska. Dodał, że efekty rozmów będą przedstawione w sobotę na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej. W podobnym tonie wypowiadał się rzecznik PO Jan Grabiec.

Jak powiedział dziennikarzom, konkluzje trwających rozmów "będą znane już wkrótce, by żadne napięcia nie były przedłużane na kolejne tygodnie, czy miesiące". - Trzeba tę sprawę zamknąć w ciągu najbliższych dni, wyjść razem i powiedzieć, że jesteśmy po uzgodnieniach kto jaką rolę będzie odgrywał - powiedział. 

Rada Krajowa PO zbierze się w sobotę (3.07) o godzinie 10.00. Godzinę później - o 11.00 - rozpocznie się zaplanowany na dwa dni statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo

Wiceminister KraskaWiceminister Kraska o wariancie Delta w Polsce. Podał liczby

Więcej o: