Wielkopolska. Tragiczny wypadek w Galewie. Nie żyje 6-letnie dziecko, cztery osoby są ranne

Na drodze wojewódzkiej 470 doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 6-latek. - Z naszych ustaleń wynika, że w miejscowości Galew na DW 470 kierowca samochodu peugeot 3008 uderzył w bariery ochronne, stracił panowanie nad pojazdem - przekazała Dorota Grzelka z tureckiej policji.

Droga wojewódzka 470 w miejscowości Galew (woj. wielkopolskie) jest zablokowana, a utrudnienia najprawdopodobniej potrwają kilka godzin. Policjanci zorganizowali dla kierowców objazd przez miejscowości: Kolnica i Brudzyń.

Zobacz wideo Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i uciekł z miejsca wypadku. Kierowcy ciężarówki szuka policja

Śmiertelny wypadek na DW 470 w województwie wielkopolskim

Do zdarzenia doszło w czwartek koło godziny 8.00. - Z naszych ustaleń wynika, że w miejscowości Galew na DW 470 kierowca samochodu peugeot 3008 uderzył w bariery ochronne, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas ruch uderzając czołowo w renault trafic - powiedziała w rozmowie z portalem epoznan.pl Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku. 

Wiceminister KraskaWiceminister Kraska o wariancie Delta w Polsce. Podał liczby

W wypadku zginęło 6-letnie dziecko, a dwie osoby trafiły do szpitala

Policjantka przekazała, że w wyniku zderzenia zginęło 6-letnie dziecko, które podróżowało peugeotem, a kierowca i pasażer tego samochodu zostali przetransportowani śmigłowcem LPR do szpitala w Koninie.

W wyniku zdarzenia ucierpiały również dwie osoby poruszające się renault, jednak nie wymagały hospitalizacji - zostały opatrzone na miejscu zdarzenia. 

Ząbkowice Śląskie. Służby na miejscu zbrodniMiał zamordować rodziców i młodszego brata. Jest akt oskarżenia

Na miejscu oprócz pogotowia oraz policji przyjechało dziesięć zastępów straży pożarnej, które jechały właśnie na ćwiczenia, gdy doszło do wypadku.

Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, opublikowali na Facebooku zdjęcia z wypadku. Oba pojazdy zostały bardzo mocno uszkodzone, a przód samochodu osobnego został całkowicie zniszczony. Policjanci z komendy w Turku apelują o zachowanie ostrożności na drogach oraz o przestrzeganie przepisów.  

Więcej o: