Oberwanie chmury w województwie zachodniopomorskim. Zalało Szczecin, wiele ulic nieprzejezdnych

Potężne ulewy przeszły przez województwo zachodniopomorskie. Jak relacjonują lokalne media, w Szczecinie doszło do podtopień piwnic. Zalane są też ulice.

Jak relacjonuje "Gazeta Wyborcza", deszcz zaczął padać późnym popołudniem. Opady były na tyle intensywne, że kanalizacja nie nadążała z odprowadzaniem wody. Media społecznościowe obiegły filmiki, na których widać zalane ulice. Jeden z użytkowników Facebooka pisze o rzece na ul. Chopina. 

Oberwanie chmury w Szczecinie. Zalane ulice

Zalane i nieprzejezdne są m.in. ulice Światowida, Arkońska, Derdowskiego czy Wilcza. "Przez ulicę Światowida decydują się przejeżdżać tylko nieliczni. Reszta kierowców zawraca" - relacjonuje "Gazeta Szczecińska".

 

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak poinformował w RMF FM, że zachodniopomorscy strażacy do godz. 19 interweniowali ponad 170 razy. Najczęściej chodziło o zalania, najwięcej interwencji było w Szczecinie. Nawałnice przeszły także nad Pomorzem, gdzie strażacy interweniowali ok. 40 razy. 

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało w środę ostrzeżenia trzeciego stopnia dla zachodnich części województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwie wielkopolski, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i w części województwa świętokrzyskiego. Mapa ostrzeżeń została również zaktualizowana o województwo podkarpackie i część Małopolski, gdzie obecnie obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem drugiego stopnia. 

Więcej o: