Matura 2021. Kiedy będą znane wyniki egzaminów maturalnych? Gdzie można odebrać wyniki?

Egzaminy maturalne 2021 odbyły się w maju, a stres maturzystów, zamiast się zmniejszać, jeszcze bardziej rośnie. Przed absolwentami już niedługo ważne wybory i rekrutacja na studia. Kiedy pojawią się wyniki matur? Odpowiadamy.

Egzaminy maturalne rozpoczęły się 4 maja egzaminem z języka polskiego i zakończyły się 21 maja.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"

Matura 2021. Kiedy pojawią się wyniki egzaminów maturalnych?

Wyniki egzaminów dojrzałości poznamy 5 lipca o godzinie 8.30 - zarówno z matur na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Natomiast osoby, które będą musiały poprawić egzamin w sierpniu, poznają wynik 10 września. "Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca br. Tego samego dnia (5 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego" - zapowiadała w kwietniu tego roku Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Czarnek otrzymał świadectwo. Celujący za język nienawiści i indoktrynacjęCzarnek dostał świadectwo. Celujący za język nienawiści, szczucie na innych

Matury 2021. Gdzie sprawdzić wyniki matur?

Wyniki matur 2021 uczniowie sprawdzą przez internet na stronie właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Na stronach internetowych OKE znajdują się zakładki przekierowujące na stronę do logowania, na której będzie można sprawdzić swój wynik z egzaminu maturalnego. Uczniowie powinni się tam zalogować, używając identyfikatora i hasła, które otrzymali w swoich szkołach. Po zalogowaniu na konto od 5 lipca od godziny 8.30 w systemie będą widoczne wyniki matur 2021.

Hiszpania. Nauczyciel założyli spódnicę, aby wesprzeć dyskryminowanego uczniaHiszpania. Nauczyciele założyli spódnice, aby wesprzeć dyskryminowanego ucznia

Tegoroczni maturzyści mieli jeszcze więcej stresu niż ci, którzy zdawali egzamin dojrzałości w poprzednich latach. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu uczniom, ale i nauczycielom. Niewiele osób było zadowolonych z nauczania zdalnego i przygotowywania do egzaminu w tej właśnie formule. Pandemia sprawiła, że nawet egzaminy wyglądały inaczej. Nakaz zasłaniania ust i nosa, zachowanie bezpiecznego odstępu, ale i łatwiejszy egzamin pisemny i brak egzaminu ustnego dla osób, które nie aplikują na zagraniczne uczelnie.

Więcej o: