Kujawsko-pomorskie. Nietrzeźwa 41-latka przewoziła w golfie siedmioro dzieci. To nie wszystko

41-letnia mieszkanka gminy Chrostkowo (woj. kujawsko-pomorskie) zaliczyła swoistą kumulację przewinień, gdy policja zatrzymała volkswagena golfa, który prowadziła. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie, na tylnym siedzeniu przewoziła siedmioro dzieci. Nie miała uprawnień do prowadzenia pojazdów, a auto nie miało ważnych badań technicznych. Obraz dopełnia partner na siedzeniu pasażera - ponad 3 promile alkoholu.

27 czerwca, 41-latka z gminy Chrostkowo (powiat lipnowski), nie zważając na przepisy ruchu drogowego, prowadziła samochód. Jej jazda musiała zaniepokoić innych uczestników ruchu.

Zobacz wideo O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Ojciec w ostatniej chwili chwycił dziecko

Nietrzeźwa 41-latka przewoziła w volkswagenie golfie ośmioro pasażerów

Policjanci otrzymali informację, że kierowca volkswagena golfa prawdopodobnie jeździ pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji udali się we wskazany rejon w miejscowości Nowa Wieś i zatrzymali do kontroli pojazd, która odpowiadał opisowi podanemu policji przez świadka.

Od kierującej autem kobiety i siedzącego obok pasażera policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badania wykazały, że 41-latka miała w organizmie 1,5 promila alkoholu, a jej towarzysz ponad 3 promile.

DLORZKalisz. 60-latek podejrzany o seksualnie wykorzystanie 16-latki

Policjanci bez trudu zauważyli również, że poza tą dwójką, w aucie znajduje się sporo dzieci. Jak się okazało, było ich siedmioro - w wieku od 2 do 13 lat.

Podczas kontroli okazało się również, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a volkswagen nie przeszedł wymaganych badań technicznych.

Poważne konsekwencje przejażdżki na rauszu

Kobieta została zatrzymana. Jakie konsekwencje ją spotkają?

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, grozi jej wysokie świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i do dwóch lat pozbawienia wolności. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź zdrowia sąd może zasądzić karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności

- informuje policja.

Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej w roku 2006Zdewastowali cmentarz żydowski. Policja ich zatrzymała. Najstarszy ma 13 lat

Jak podaje portal Mubi, w  2020 roku liczba wypadków w Polsce, w których brali udział pijani uczestnicy ruchu drogowego, wyniosła 2540. W 2019 roku pijani kierowcy, rowerzyści i piesi spowodowali 2717 wypadków, czyli zdarzeń drogowych, w których zginęła bądź ucierpiała przynajmniej jedna osoba. W latach poprzednich liczba wypadków z winy pijanych uczestników ruchu drogowego dochodziła do 5 tys. rocznie.