W kancelarii premiera spotkanie ws. wariantu Delta. Morawiecki: Działamy już teraz

We wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta; monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorkowym wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że w Wielkiej Brytanii notuje się największą ilość zakażeń koronawirusem od początku roku. "Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany" - napisał.

Prezes Jarosław Kaczyński i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin"Polski Ład nabrał wody", a nie dał kopniaka w sondażach. PiS znalazło winnego

"Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki. W związku z tym działamy już teraz" - podkreślił.

Poinformował też, że we wtorek rano w KPRM odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta. "Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie" - zapewnił Morawiecki

Zobacz wideo Czy antybiotykoterapia przeszkodzi w szczepieniu? Dr Sutkowski odpowiada na pytania widzów

ECDC ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19

W minioną środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19. W jej ocenie szczególnie zaraźliwy wariant Delta koronawirusa będzie odpowiadał za 70 proc. nowych infekcji w UE na początku sierpnia i 90 proc. do końca tego samego miesiąca.

Tego samego dnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że dotychczas w Polsce potwierdzono 96 przypadków zakażenia wariantem Delta.(PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ krap/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: