Barczewo. Samochód w rzece, obok kartka "kierowca żyje, policja wie". Ale policja nie wiedziała

Policja z Olsztyna poszukuje właściciela samochodu, który został odnaleziony w rzece Pisa niedaleko Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie). Do auta przyczepiono kartkę z informacją: "kierowca żyje, policja wie".

Jak relacjonuje Ochotnicza Straż Pożarna Barczewo, auto było częściowo zanurzone w wodzie w miejscowości Stare Wrócikowo. Po upewnieniu się, że w środku nikogo nie ma, strażacy ochotnicy zauważyli kartkę, na której napisano "kierowca żyje, policja wie".

Warmińsko-mazurskie. Samochód w rzece i kartka "kierowca żyje, policja wie" 

Jednak - jak podaje TVN24 - policja nic o sprawie nie wiedziała. Funkcjonariuszy o znalezisku poinformował właściciel ziemi.

Zobacz wideo Olsztyn. 19-latek bez uprawnień stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do kolizji. Uciekł z miejsca wypadku

- Samochód nie miał tablic rejestracyjnych, ale ustaliliśmy, że to 23-letni pojazd, który nie miał aktualnych badań technicznych i ważnego ubezpieczenia - przekazał stacji Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 

Znaleziona w samochodzie umowa kupna-sprzedaży wskazywała, że obecnym właścicielem jest 30-letni mieszkaniec Olsztyna. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające - starają się dotrzeć do 30-latka i ustalić, co wydarzyło się w Starym Wrócikowie. 

Więcej o: