Pogoda na dziś - piątek, 25 czerwca. Będzie burzowo i ciepło. Upał? Jedynie na wschodzie kraju

Pogoda na piątek, 25 czerwca zapowiada się dość burzowo. Zagrzmi w większości kraju, poza południowym wschodem-Polski. Tam będzie bardzo ciepło - termometry wskażą do 28 st. Celsjusza.

W nocy z czwartku na piątek IMGW ostrzegało przed burzami i nawalnym deszczem w wielu regionach w Polsce. To wynik strefy zbieżności i chłodnego frontu falowanego, które utworzył się nad naszym krajem. Wcześniej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało sms-y do mieszkańców dwunastu województw, ostrzegając przed niebezpiecznymi warunkami. 

Zobacz wideo Trąba powietrzna w Krzyżanowicach

Pogoda na dziś. Upał tylko na wschodzie kraju

Pogoda w Polsce w piątek będzie nadal letnia, choć nadciąga front atmosferyczny, który będzie oddzielać gorące masy powietrza na wschodzie od chłodniejszych, polarnych z zachodu. W ciągu dnia w całej Polsce należy spodziewać się umiarkowanego, a miejscami dużego zachmurzenia.

Czy będzie ciepło? Pogoda na dziś zakłada, że najwyższe temperatury odnotują mieszkańcy Rzeszowa - tam będzie 28 st. Celsjusza. 27 st. będzie w Lublinie i Białymstoku. Niewiele chłodniej będzie w Kielcach i Zakopanem, gdzie termometry wskażą 25 st. Celsjusza. W Warszawie będą 24 st., a w Szczecinie 23 st. Celsjusza.

Pogoda na dziś - piątek, 25 czerwcaPogoda na dziś - piątek, 25 czerwca Fot. Gazeta.pl

Najchłodniej będzie na zachodzie i w centrum Polski. 22 st. Celsjusza wskażą termometry w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Olsztynie oraz Gdańsku. Do 21 st. będzie we Wrocławiu, Katowicach oraz Łodzi. W Zielonej Górze, Helu, Międzyzdrojach, Łebie i Wiśle - 20 st. Najzimniej będzie w Szklarskiej Porębie - tam jedynie 18 st. na termometrach. 

Pogoda na piątek dla Polski. Burze nam nie odpuszczą. Zagrzmi niemal w całym kraju

Pogoda w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa. Burze pojawią się w piątek w większości województw, poza woj. lubelskim, małopolskim oraz podkarpackim. IMGW ostrzega, że silnym burzom mogą towarzyszyć także porywy wiatru sięgające do 100 km/h. Możliwe oprócz opadów deszczu są także opady gradu.

W czwartek w Polsce w okolicach Nowego Sącza uformowała się trąba powietrzna, która poczyniła zniszczenia w powiecie. Tornado pojawiło się także w Czechach, siejąc spustoszenie w południowych Morawach. Trąba powietrzna uderzyła w okolicach powiatów Hodonin i Brzeclav. Strażacy w regionie otrzymali przeszło 300 zgłoszeń - interweniowali wszędzie, gdzie było zagrożone życie obywateli.

Więcej o: