Pogoda na dziś - czwartek, 24 czerwca. Na zachodzie chłodno, na wschodzie upały. Skrajne temperatury

Pogoda w czwartek przyniesie w całej Polsce umiarkowane zachmurzenie. W wielu miejscach zagrzmi w ciągu dnia. Temperatura będzie bardzo skrajna. W Zielonej Górze termometry wskażą raptem 18 stopni, a w Rzeszowie aż 33 st. Co jeszcze czeka na nas w czwartek?

W czwartek w nocy miejscami popadało. Deszczowe chmury zawitały na wschodzie, południu i w centrum kraju. W niektórych rejonach wystąpiły też burze z porywistym wiatrem. Temperatura w nocy wynosiła od 12 st. Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej, do 20 st. Celsjusza na Podkarpaciu. A jaka pogoda czeka nas w czwartek w ciągu dnia?

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na czwartek. Na zachodzie zdecydowane ochłodzenie

Pogoda na dziś będzie stać pod znakiem burz i przelotnych opadów. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju. W Zielonej Górze mieszkańcy zobaczą na termometrach jedynie 18 st. Celsjusza. Nieco cieplej będzie w Szczecinie i na wybrzeżu w okolicach Helu, Międzyzdrojów i Łeby - do 20 st. W Gdańsku będą 22 st. Celsjusza.

Pogoda na dziś - czwartek, 24 czerwcaPogoda na dziś - czwartek, 24 czerwca Fot. Gazeta.pl

Im bliżej centrum kraju, tym cieplej! W Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu termometry pokażą 24 kreski, a w Olsztynie - 26 st. W Warszawie i Łodzi będzie do 28 st. Celsjusza, w Katowicach zaś 29 st. Najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W Kielcach będzie dziś 30 st. Celsjusza, w Krakowie 31 st., a w Białymstoku i Lublinie po 32 kreski. Najwyższa temperatura będzie w Rzeszowie - 33 st. Celsjusza.

Pogoda na dziś. Będzie burzowo i deszczowo w niemal całym kraju

Opadów deszczu można spodziewać się w całym kraju, poza województwem pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Synoptycy przewidują, że można spodziewać się burz z opadami od 10 do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą wystąpić również porywy wiatru od 70 do 90 km/h, a także grad.

Od czwartku obowiązuje też ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami i burzami z gradem pierwszego i drugiego stopnia. Alerty dotyczą większości miejsc w kraju. W wielu miejscach zapowiedziano także ostrzeżenia hydrologiczne związane z wezbraniem wody i przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenia hydrologiczne wydane przez IMGWOstrzeżenia hydrologiczne wydane przez IMGW Fot. IMGW

Do odwołania obowiązuje też susza hydrologiczna na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z niskimi przepływami wody oraz nieznacznymi opadami na tym terenie, spodziewane jest utrzymywanie niskiego stanu wód w zalewni rzek Ina i Płonia, Rega (dopływ Mołstowa z Mołstową), oraz Parsęta.

Więcej o: