Łódzkie. W wypadku autobusu pracowniczego zginął kierowca. Troje pasażerów zostało rannych

Przed godziną 16 w Parzniewicach (woj. łódzkie) doszło do groźnego wypadku z udziałem autobusu przewożącego pracowników. Autobus uderzył w budynek gospodarczy. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale kierowcy nie udało się uratować.

Autobusem, który uderzył w budynek gospodarczy w woj. łódzkim przemieszczało się 25 pasażerów. Troje z nich zostało rannych, a kierowca busa zmarł.

Zobacz wideo Policja ujawniła na Lotnisku Chopina 50 sztuk termosów wypełnionych narkotykami

Wypadek autobusu pracowniczego w Parzniewicach. Trzy osoby zostały ranne

Do śmiertelnego wypadku z udziałem autobusu doszło 23 czerwca przed godziną 16 w Parzniewicach. Jak informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej KMP, autobus poruszał się od Bełchatowa w stronę Piotrkowa i z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w ogrodzenie oraz drewnianą wiatę - informuje portal Epiotrkow.

Autobus o własnych siłach opuścili wszyscy pasażerowie. Choć większość z nich nie odniosła poważnych obrażeń i opuściła miejsce zdarzenia, to troje z nich ze względu na samopoczucia i odniesione rany, zostało przebadanych na miejscu.

Kierowca autobusu był nieprzytomny. Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec LPR

Kierowca autobusu był nieprzytomny. Na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR, a ratownicy przystąpili do reanimacji mężczyzny - niestety nie udało się go uratować i kierowca zmarł.

Obecnie nie wiadomo, jaka była przyczyna wypadku. Działania policji i sekcja zwłok wykażą, czy mężczyzna poniósł śmierć w wyniku obrażeń po zderzeniu, czy utrata przytomności wystąpiła u niego już wcześniej.

W 2019 służby odnotowały 30 288 wypadków, do których doszło na drogach publicznych, w strefach ruchu i strefach zamieszkania. To liczba o 4,4 proc. niższa w porównaniu do statystyk z 2018 roku i 7,5 proc. niższa w stosunku do danych z roku 2017. Spadek liczby wypadków w ciągu ostatnich trzech lat wpłynął na zmniejszenie grona poszkodowanych. W 2019 r. w wypadkach rany odniosło 35 477 osób (w tym ciężkie obrażenia: 10 633), tj. o 5 proc. mniej niż w roku 2018 i aż o 10,1 proc. mniej niż w 2017 roku. Policyjne statystyki wypadków drogowych wykazują również, że zwiększyła się w tym czasie liczba ofiar śmiertelnych. W 2019 roku śmierć na drogach poniosło 2 909 osób - o 1,6 proc. więcej niż w 2018 roku i o 2,8 proc. więcej niż w roku 2017.

Więcej o: