Policja ostrzega przed nowym sposobem na oszustwo. Tym razem pojawiła się metoda na "lekarza z Jemenu"

Policja bije na alarm, by mieć się na baczności i nie dać się oszukać. Złodzieje, którzy najczęściej żerują na naiwności samotnych osób, wymyślili nowy sposób na pozyskiwanie pieniędzy w nielegalny sposób. Mieszkanka Podhala, która miała stracić oszczędności swojego życia poprzez nawiązanie znajomości z "jemeńskim lekarzem". Kobieta nie dała się jednak oszukać.

Policja informuje o najnowszym sposobie oszustwa w Internecie. Jak podaje, chodzi o sposób na "lekarza z Jemenu". Oszust wyszukuje w internecie samotne osoby, po czym nawiązuje z nimi kontakt. Posługując się zdjęciami z sieci, przedstawia się jako lekarz misji pokojowej ONZ, który aktualnie jest poza granicami swojego kraju - wyjaśniają funkcjonariusze.

Oszuści próbują zdobyć zaufanie poprzez regularny kontakt w mediach społecznościowych. Przedstawiają fałszywe dane, mówią, że są lekarzami jemeńskiego pochodzenia oraz  informują o historii swojego życia, aby zdobyć zaufanie potencjalnej ofiary, która chcą okraść. - Następnie "fałszywy lekarz z Jemenu" prosi o pomoc finansową na zakup biletu lotniczego do Polski, bardzo drogie leczenie lub pokrycie kosztów przesyłki paczki z pieniędzmi do Polski - wyjaśniają funkcjonariusze.

Zobacz wideo 38-latek z Rumunii został nagrany podczas niebezpiecznego manewru przez podlaską grupę SPEED

Zwracają także uwagę, że "lekarze z Jemenu" obiecują, głównie kobietom, możliwość nawiązania romantycznej relacji, jeśli przyjadą oni do Polski. W momencie przesłania pieniędzy "lekarzowi", zakochana osoba zostaje nie tylko bez środków finansowanych, ale i bez ukochanego.

Zastępca szeryfa trzymający niemowlę, podczas gdy John Henry James III został aresztowany.USA. Rzucił w policjanta dwumiesięcznym dzieckiem

Góralka nie dała się oszukać ukochanemu z Internetu. O wszystkim poinformowała policję

Kobieta z powiatu tatrzańskiego za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się właśnie za lekarza chirurga z Jemenu, pełniącego misję pokojową ONZ.

Przez pewien czas prowadzili korespondencję. Oszust korespondował z mieszkanką Podhala po polsku, prosząc o pomoc

- informuje policja. Michał, bo tak się przedstawiał "lekarz" korespondujący z Podhalanką, chciał zakończyć misję, przyjechać do Polski i spędzić resztę życia pod Tatrami. W międzyczasie miał nadać do niej paczkę zawierającą 130 tys. dolarów amerykańskich. Kobieta miała przelać na wskazane konto 40 tys. złotych, aby paczka z dolarami "przeszła" pomyślnie kontrolę celną.

Na nieszczęście oszusta, kobieta na czas zorientowała się, że ma do czynienia z oszustwem i za namową znajomej powiadomiła o sprawie policję.

Mokotów. 47-latek nie chciał, by jego partnerka odjechała taksówką. Wyjął broń i postrzelił kierowcęMokotów. 47-latek nie chciał, by jego partnerka odjechała taksówką. Wyjął broń i postrzelił kierowcę

Policjanci proszą, by o każdej sytuacji, w której może dojść do wyłudzenia pieniędzy, poinformować policję. Jak wskazują, ostrożność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, mogą uchronić przed nieszczęściem i utratą pieniędzy.

Więcej o: