Krasnystaw. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Dwie osoby zginęły

Dwie osoby zginęły w wypadku w Krasnymstawie - motocyklista oraz kobieta kierująca autem osobowym. Policja apeluje o ostrożność i podkreśla, że osób poruszających się na motorze "nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa".
Zobacz wideo Motocykl zakończył trasę na barierkach. Kierowca i pasażerka trafili do szpitala

We wtorek 22 czerwca po godzinie 18 doszło do śmiertelnego wypadku w Krasnymstawie (województwo lubelskie). W wyniku zderzenia zmarły dwie osoby - 27-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw poruszający się na motocyklu oraz kierująca autem osobowym 40-letnia kobieta. Policja wraz z prokuraturą wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Krasnystaw. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklu

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Sokołowskiego i Bojarczuka w Krasnymstawie, na odcinku pomiędzy stacją paliw a wiaduktem - informuje portal lublin112.pl. W interwencji brała udział straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych informacji wynika, że motocyklista uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej samochodu. Siła zderzenia była tak duża, że auto przewróciło się na bok. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, zostali przewiezieni do szpitala. Niestety pomimo przeprowadzenia czynności ratunkowych, życia obojga nie udało się uratować. Aktualnie trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Zderzenie samochodu i motocyklu w Krasnymstawie. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Lubelska Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozważną jazdę. "Pamiętajmy, że motocyklistów podobnie jak rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy od ich rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania techniki jazdy do prędkości i warunków panujących na drodze" - podkreśla komisarz Piotr Wasilewski. 

Więcej o: