Czarzasty o homilii abp. Jędraszewskiego: Myślę, że opanował go jakiś szatan i przez niego przemawia

- Ten pan postradał rozum już dawno - powiedział Włodzimierz Czarzasty, komentując niedawne kazanie abp. Marka Jędraszewskiego na Wawelu. Duchowny mówił m.in. o konieczności dziękowania za dar życia Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Według polityka Lewicy takie wypowiedzi mogą przyczynić się do przyspieszenia procesu laicyzacji Polski.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Lewicy, podkreślił w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że nie ma w zwyczaju atakować wiary, ani wiernych. - Natomiast zwykle atakuję głupotę - powiedział Czarzasty.

Zobacz wideo PiS oskarżył KO o podporządkowywanie się władzy kościelnej, padły słowa o biskupie - mobberze i alkoholiku. Tak pozbawiono Głódzia honorowego obywatelstwa Warszawy

Włodzimierz Czarzasty: To doprowadzi do odwrócenia się młodego pokolenia od Kościoła

- Ten pan (Jędraszewski - red) postradał rozum już dawno, znam jego wypowiedzi ws. LGBT, różnych grup społecznych. Myślę, że opanował go jakiś szatan i przez niego przemawia - podkreślił polityk, odpowiadając na pytanie o homilię metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Piotr WawrzykDziękować Bogu za Jarosława Kaczyńskiego? Piotr Wawrzyk: Ależ oczywiście

Czarzasty dodał, że takie wypowiedzi doprowadzą do tego, że młode pokolenie odwróci się plecami od Kościoła oraz przyspieszą proces laicyzacji kraju. - I zrobią to tacy panowie jak pan Jędraszewski. Trzymam za niego kciuki - im więcej bzdur będzie mówił, tym ludzie zobaczą, w jak wielu aspektach dużo niemądrych ludzi jest wśród kleru - ocenił.

Według polityka Lewicy postulat państwa świeckiego jest jednym z najważniejszych politycznych haseł w Polsce. - Bo jak państwo będzie świeckie, to Kaczyński nie będzie rządził, a pan Jędraszewski mu w tym pomaga. W związku z tym, panie Jędraszewski, do roboty! - powiedział.

Abp Marek Jędraszewski na Wawelu: To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za braci Kaczyńskich

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Krakowie (na Wawelu) Jarosław Kaczyński oraz najważniejsi politycy PiS brali udział w uroczystościach 72. rocznicy urodzin Lecha Kaczyńskiego. W uroczystościach brał również udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który odprawił z tej okazji mszę św. Wiele kontrowersji wzbudziła jego homilia - duchowny mówił m.in. o konieczności dziękowania za dar życia Lecha i Jarosława Kaczyńskich dla Polski.

- To wątek bardzo osobisty, ale jako wspólnota Kościoła żyjąca nauką Chrystusa mamy prawo, by dziękować za to życie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich - powiedział abp Marek Jędraszewski.

Rolnicy blokują Ministerstwo RolnictwaRolnicy blokują budynek resortu rolnictwa. "AGROunia zamyka tę instytucję"

Więcej o: