Burza w Gorzowie Wielkopolskim krótka, ale dotkliwa. Wiatr łamał drzewa i wyrywał je z korzeniami

Wieczorna burza, która przeszła w niedzielę nad Gorzowem Wielkopolskim, nie była długa, ale intensywna. Silny wiatr z łatwością łamał drzewa i wyrywał je z korzeniami. Wiele dróg było zablokowanych, a kierowcy samochodów zaparkowanych pod drzewami, mają zniszczone auta.

W niedzielę po godz. 18 nad Gorzowem Wielkopolskim i okolicą rozpętała się silna burza. Strażacy byli wzywani 42 razy - najczęściej do połamanych drzew, blokujących drogi oraz zerwanych linii energetycznych.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Silna burza nad Gorzowem Wielkopolskim. Wiatr nawet do 70 km/h

Burzy, która przeszła nad Gorzowem Wielkopolskim, towarzyszył wiatr i ulewny deszcz. Porywy wiatru osiągały nawet 70 km/h. Wiatr łamał drzewa i wyrywał je z korzeniami. Strażacy z Gorzowa oraz okolicznych OSP wyjechali do 42 zdarzeń na terenie całego powiatu.

 

Wichura w Gorzowie Wlkp. Interweniowali strażacy

W Gorzowie przy ul. Pomorskiej powalone drzewo leżało na jezdni w kierunku ronda Ofiar Katynia.

Połamane drzewa blokowały również jezdnie przy ulicach: Fabrycznej, Kazimierza Wielkiego, Dąbrowskiego czy Zwiadowców. Przy ul. Marcinkowskiego, wielkie drzewo zostało wyrwane z korzeniami i spadło na drogę - podaje portal Gorzowianin.pl.

Upały w PolsceŻar leje się z nieba. "Przybyło wyjazdów karetek"

Na drodze krajowej 22 pomiędzy Gorzowem a Różankami drzewo spadło na prawy pas w kierunku Różanek. Natomiast przy ul. Kasprzaka ogromne drzewo zostało wyrwane z korzeniami i spadło na jezdnię, blokując całkowicie drogę.

Strażacy dostali wezwanie również do domku jednorodzinnego przy ul. Pułaskiego, gdzie woda wdarła się do mieszkania. Z kolei na ul. Pluty drzewo spadło na zaparkowanego pod nim opla. Również przy ul. Fabrycznej drzewo spadło na samochód i zablokowało całą szerokość jezdni.

W Dzierżowie drzewo spadło na słup energetyczny. I słup i drzewo znalazły się na jezdni. W Lubczynie, na drodze w kierunku Jeżyków powalone drzewo leżało na jezdni. Z kolei w Ulimiu przy ul. Rubinowej drzewo spadło na dach dwupiętrowego domu - podaje lokalny portal.

Pogoda na poniedziałek 21 czerwca - kolejny dzień z upalną temperaturą powietrzaPogoda na dziś - poniedziałek 21 czerwca. Temperatura nawet do 37 st. C

Przypominamy, w czasie burzy należy unikać szukania schronienia pod drzewami, zatrzymywania się pod słupami energetycznymi (jeżeli linia ulegnie zerwaniu, zostaniemy porażeni prądem) oraz niestabilnymi konstrukcjami. Najlepiej ukryć się na najniższej kondygnacji domu - z daleka od okien.

Więcej o: