Łódź. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby nie żyją

Tuż przed północą w nocy z soboty 19 czerwca na niedzielę 20 czerwca doszło do tragicznego wypadku w Łodzi. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Dwóch kierowców nie żyje, pasażerka auta trafiła do szpitala.

"Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łodzi kilka minut przed północą 19 czerwca 2021 roku" - poinformowali funkcjonariusze na stronie internetowej łódzkiej policji. Do zdarzenia doszło przy ul. Włókniarzy. 

Zobacz wideo Olsztyn. 19-latek bez uprawnień stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do kolizji. Uciekł z miejsca wypadku

Łódź. Dwie osoby zginęły w wyniku tragicznego wypadku 

"Według wstępnych ustaleń kierujący mitsubishi 87-letni mieszkaniec Łodzi skręcając z ulicy Pojezierskiej w ulicę Włókniarzy, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym ulicą Włókniarzy 25-letnim motocyklistą kierującym yamahą" - przekazała policja

W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch mężczyzn - kierowca motocykla oraz kierowca samochodu osobowego. 72-letnia pasażerka mitsubishi została ranna. Według informacji podanych przez straż pożarną podejrzewa się u niej uraz kręgosłupa. 

Mateusz Morawiecki Pożar w Nowej Białej. Premier na miejscu zapowiada pomoc. Doradca chwali

Na miejsce zadysponowano dwa zespoły straży pożarnej - informuje łódzka "Gazeta Wyborcza". Okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury. Z informacji "Expressu Ilustrowanego" wynika, że ratownicy medyczni udzielili pomocy medycznej także córce małżeństwa, która przyjechała na miejsce wypadku i źle się poczuła. Nie potrzebowała jednak hospitalizacji

Jazda samochodem nocą. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych? 

Pamiętajmy, że podróżowanie samochodem w nocy jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Ograniczone pole widzenia, zmęczenie, senność, oślepiające światła innych samochodów - to tylko kilka czynników, które utrudniają jazdę nocą. Jak możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo

Zalew Kryspinów Kryspinów. Plażowicz zraniony "tulipanem". Policja szuka sprawców

  • Pamiętajmy o światłach - odpowiednie ustawienie świateł tak, aby nie oślepiały innych kierowców oraz żarówki o odpowiedniej mocy to absolutna podstawa odpowiedzialnej jazdy. 
  • Nie zapominajmy o czystości - czyszczenie szyb oraz reflektorów zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz powinno być dla nas rutyną, zwłaszcza jeśli przed nami nocna podróż. 
  • Obserwujmy drogę - ciągłe obserwowanie drogi nocą (i nie tylko nocą) jest bardzo ważne. Nie patrzmy na światła nadjeżdżających samochodów, ponieważ mogą nas na chwilę oślepić, a to wystarczy do stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze. 
  • Usiądźmy za kierownicą wypoczęci - wsiadając nocą do samochodu, powinniśmy być wypoczęci i skoncentrowani. Warto pamiętać o regularnych postojach oraz odpoczynku. 
Więcej o: