Nowy Tomyśl. 18-latek, który zaatakował dwie kobiety, usłyszał zarzuty

W środę policjanci z Nowego Tomyśla po obławie zatrzymali 18-latka podejrzanego o popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym, których ofiarami padły dwie kobiety. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia i doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) otrzymali zgłoszenie o pierwszej napaści seksualnej w środę po godz. 12. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zauważyli monitoring należący do spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki nagraniu z kamer udało się ustalić wygląd mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. 

Nowy Tomyśl. W biały dzień 18-latek dokonał dwóch przestępstw na tle seksualnym 

"Podczas gdy policjanci prowadzili swe działania, sprawca po raz drugi zaatakował. W rejonie Parku im. Feliksa Szołdrskiego doszło do kolejnego incydentu związanego z możliwością popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. Dyżurny jednostki, koordynujący działaniami podległych patroli, natychmiast wysłał wszystkie dostępne siły w rejon miasta. Mając na uwadze powagę sytuacji, funkcjonariusze wszystkich wydziałów nowotomyskiej komendy zostali postawieni w stan najwyższej gotowości" - relacjonują policjanci z nowotomyskiej komendy. 

Policja przeprowadziła obławę, w którą zaangażowano kilkanaście osób. Funkcjonariusze patrolowali okolice miejsca poprzedniego ataku w czasie, gdy komendant Straży Miejskiej obserwował monitoring miejski. Dzięki tej współpracy szybko ustalono drogi przemieszczania się mężczyzny, co w rezultacie umożliwiło zawężenie kręgu działań policji.

Zobacz wideo 65-latek usiłował uprowadzić z placu zabaw 7-latka. Apel policji

Sprawca usłyszał już zarzuty i trafi do aresztu na trzy miesiące

"Rozpoczęto akcję penetracji parku oraz terenu przyległego. Policjanci samochodami, pieszo oraz na motocyklach przeczesywali teren, by uchronić obywateli przed kolejnymi niepożądanymi działaniami 18-latka latka. Podczas patrolu ulicy Wypoczynkowej patrol Wydziału Ruchu Drogowego na motocyklach, zauważył mężczyznę odpowiadającemu opisowi sprawcy niedaleko rampy rozładunkowej jednego ze sklepów. Funkcjonariusze dynamicznie podjechali do mężczyzny i niezwłocznie podjęli działanie w celu jego zatrzymania" - informuje policja. 

Młodego mężczyznę ujęto i przewieziono na komendę. W czwartek podejrzany usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zgwałcenia oraz doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Decyzją sądu wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. 

Więcej o: