Obława w Skokach. Policja: Mężczyzna próbował przejechać funkcjonariuszy, padły strzały

W wielkopolskich Skokach doszło do scen rodem z filmu akcji. Policja próbowała zatrzymać auto mężczyzny podejrzewanego o wymuszenie. Ten jednak - zamiast się zatrzymać - próbował przejechać policjantów. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w oponę samochodu, co uniemożliwiło mężczyźnie dalszą ucieczkę.
Zobacz wideo Zniszczył farmę fotowoltaiczną, powodując straty na 300 tysięcy złotych. Jest już w rękach policji

Jak informuje portal Wągrowiec Nasze Miasto, w czwartek 17 czerwca wieczorem doszło w Skokach (powiat wągrowiecki) do policyjnej obławy za mężczyzną podejrzewanym o dokonanie wymuszenia rozbójniczego. W akcji zostało rannych trzech funkcjonariuszy. 

Podejrzani w sprawie rozboju w TczewieTczew. Mężczyzna zaatakowany na randce. "Kobieta nie przyszła sama"

Wymuszenie w Rogoźnie. Podejrzewany próbował przejechać policjantów

Wcześniej tego samego dnia troje mężczyzn miało zmusić swojego znajomego przy użyciu siły i niebezpiecznego narzędzia do zwrotu 400 złotych. Sprawa została zgłoszona na policję. Fakt, że pokrzywdzony znał napastników, pomógł policji ustalić ich tożsamość. Z ustaleń portalu, potwierdzonych przez Izabelę Leśniak z KPP w Obornikach, wynika, że samochód jednego z mężczyzn został zauważony w okolicy stacji benzynowej w Skokach. Funkcjonariusze podjęli więc próbę zatrzymania pojazdu. Wtedy kierowca, zamiast się zatrzymać, próbował przejechać policjantów.

Podlasie. Ciężarówka wyprzedzała na zakazieCiężarówka wyprzedzała na zakazie i prawie spowodowała wypadek [WIDEO]

Trzech policjantów zostało rannych podczas obławy w powiecie wągrowieckim

W odpowiedzi jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w oponę samochodu, co uniemożliwiło dalszą ucieczkę. Kierowcę zatrzymano - jest nim 24-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego. W trakcie próby zatrzymania podejrzewanego mężczyzny rannych zostało jednak trzech policjantów, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Łącznie w akcji brało udział siedmiu funkcjonariuszy.

Jak podaje natomiast portal okonawagrowiec.pl, w związku z wymuszeniem rozbójniczym w swoim miejscu zamieszkania zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby - 16-latek i 19-latek, także z powiatu wągrowieckiego. Nieletni mężczyzna został umieszczony w policyjnej izbie dziecka.

Więcej o: