Podlasie. Ciężarówka wyprzedzała na zakazie i skrzyżowaniu, było o włos od wypadku. Policja pokazuje nagranie

38-letni obywatel Rumunii kierujący ciężarówką wyprzedzał na zakazie i skrzyżowaniu - nieomal doszło do zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Zdarzenie udało się nagrać policjantom z Podlasia. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 000 złotych.

W miniony czwartek w okolicy miejscowości Dryga w powiecie sokólskim (woj. podlaskie) funkcjonariusze z grupy Speed zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki. Kamera nieoznakowanego radiowozu uwieczniły, jak mężczyzna wykonuje niebezpieczny manewr pojazdem. Można to zobaczyć na nagraniu poniżej:

Zobacz wideo 38-latek z Rumunii został nagrany podczas niebezpiecznego manewru przez podlaską grupę SPEED

Kierowca ciężarówki wyprzedzał na zakazie i skrzyżowaniu

Na policyjnym nagraniu widać, jak kierowca ciężarówki wyprzedza inny samochód ciężarowy na zakazie i skrzyżowaniu. "Jego niebezpieczna jazda mogła zakończyć się tragicznie, bo z naprzeciwka jechał już inny samochód ciężarowy" - wyjaśniają policjanci. Po chwili 38-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 złotych.

Kokaina w bananach. Co udało się ustalić policjantom do tej pory? Kokaina w bananach w sklepach. Policjanci przejęli 168 kilogramów narkotyku

Wyprzedzał na pasach. Prawie potrącił dziecko. Grozi mu do 3 lat więzienia

W sobotę 12 czerwca w miejscowości Bojszowy (woj. śląskie) na przejściu dla pieszych również doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dwa samochody jadące z obu stron zatrzymały się przed przejściem, jednak nagle zza jedno auta wyjechało BMW, które nie zwolniło. "Kierowca, omijając inne samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, omal nie potrącił przechodzących przez 'pasy' nastolatków" - tłumaczą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu

I dodają, że "w przypadku potwierdzenia, że doszło do przestępstwa narażenia pieszych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mężczyźnie będzie groziła kara do 3 lat więzienia". 

policja ( zdjęcie ilustracyjne ) Nowy Tomyśl. 18-latek schwytany w czasie obławy. Napadł na dwie kobiety

"Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego" - proszą o rozsądek za kierowców funkcjonariusze policji. 

Więcej o: