Kokaina w bananach trafiła do sklepów. Policjanci przejęli 168 kilogramów narkotyku

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji prowadzą postępowanie ws. kokainy odnalezionej w dostawach bananów, które trafiły do kilku sklepów na terenie województw mazowieckiego oraz łódzkiego. Do tej pory funkcjonariuszom udało się przechwycić 168 kilogramów narkotyków.

Co najmniej 168 kilogramów kokainy zostało przetransportowanych do hurtowni w Rawie Mazowieckiej - ustalił reporter RMF FM. Stamtąd kartony z bananami, w których znajdowały się narkotyki, trafiły do czterech sklepów - dwa z nich zlokalizowane są w Warszawie, a kolejne dwa w województwie łódzkim. O znalezieniu podejrzanych pakunków policję poinformowali pracownicy obiektów handlowych. 

Zobacz wideo Podejrzany o pedofilię aresztowany na 3 miesiące

Narkotyki w bananach. Sprawą zajmuje się stołeczna policja

Jak podaje portal, postępowanie w sprawie odnalezionej kokainy - na polecenie prokuratury - prowadzi stołeczna policja. Teraz funkcjonariusze zajmują się ustaleniem, czy narkotyki trafiły tylko do czterech sklepów oraz, czy udało się już przejąć cały transport. Funkcjonariusze muszą również ustalić, w jaki sposób doszło do przemytu, skąd pochodzą narkotyki, a także czy przemytnicy pomylili się podczas wysyłki kokainy. 

Kokaina w bananachKokaina w bananach, które trafiły do sklepów. Znana sieć potwierdza

Policjanci potwierdzili odnalezienie ponad 160 kilogramów kokainy

"Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane" - pisali warszawscy policjanci na Twitterze. 

"Kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. Od początku roku KSP zabezpieczyła już ponad pół tony narkotyków" - dodali. 

Dziennikarzom Polsat News udało się ustalić, że kokainę w bananach odnaleziono w sieci sklepów Carrefour. "Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - przekazało Biuro Prasowe Carrefour Polska. 

Klocki LEGO - zdjęcie ilustracyjneWlk. Brytania. Gdy mały chłopiec dostał Lego z kokainą, przemyt wyszedł na jaw

Więcej o: