Nowy Tomyśl. 18-latek schwytany w czasie policyjnej obławy. Odpowie za dwa gwałty

Policja w Nowym Tomyślu przeprowadziła obławę na 18-latka, który dopuścił się napaści na tle seksualnym na dwóch kobietach. Mężczyzna został schwytany dzięki kamerom miejskiego monitoringu. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) otrzymali zgłoszenie o pierwszej napaści seksualnej w środę po godz. 12. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie dostrzegli monitoring należący do spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki nagraniu z kamer udało się ustalić wygląd mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. 

Zobacz wideo Zniszczył farmę fotowoltaiczną, powodując straty na 300 tysięcy złotych. Jest już w rękach policji

Nowy Tomyśl. 18-latek napadł na dwie kobiety. Schwytano go dzięki kamerom monitoringu

Jak podaje portal nowytomysl.naszemiasto.pl, około godziny 13:30, kiedy policjanci prowadzili czynności związane z pierwszym atakiem, trafiło do nich kolejne zgłoszenie o napaści seksualnej. 

- Kobieta wracała z dziećmi do domu, gdy od tyłu nagle podbiegł do niej mężczyzna, który ponownie dokonał tzw. innej czynności na tle seksualnym - przekazał st. sierż. Mariusz Majewski, oficer prasowy KPP w Nowym Tomyślu. 

Policja przeprowadziła obławę, w którą zaangażowano kilkanaście osób. Funkcjonariusze patrolowali okolice miejsca poprzedniego ataku w czasie, gdy komendant Straży Miejskiej obserwował monitoring miejski. - Policja dokonała penetracji terenu. Około godziny 15, przy sklepie, patrol WRD zatrzymał 18-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego, uchwyconego przez kamery i odpowiadającego rysopisowi - powiedział Majewski. 

Zatrzymanemu 18-latkowi postawiono zarzut zgwałcenia oraz doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpi do sądu o tymczasowy areszt dla 18-latka.

Więcej o: