Wyrzucił śmieci na pole, stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

24-latek postanowił wywieźć śmieci na pole. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie. Teraz grozi mu grzywna do pięciu tysięcy złotych oraz nawiązka. Musi także zapłacić za wywóz odpadów.
Zobacz wideo Kilkaset zużytych opon oraz zbiorniki po paliwie. Nielegalne składowiska śmieci w gminie Purda

W połowie kwietnia właściciel pola zauważył, że na jego posesję ktoś wyrzucił śmieci. Postanowił powiadomić o tym policję. Funkcjonariuszom z Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej udało się namierzyć 24-latka, który zaśmiecał okolicę. Mieszkaniec Skrzyszowa wiosną porządkował poddasze swojego domu, a zgromadzoną stertę odpadów wywiózł na pole.

Siemianowice Śląskie. Doszło do katastrofy budowlanejSiemianowice Śląskie. Zawalił się dach budynku gospodarczego

Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

"Podczas przeglądania nieczystości udało się wpaść na trop, który doprowadził najpierw do rodziny sprawcy, a później do niego samego" - informuje policja. Jednym z dowodów było bowiem zdjęcie rentgenowskie. Początkowo 24-latek zaprzeczał, jednak w obliczu tak poważnych dowodów w końcu przyznał się do winy.

Za pozbycie się śmieci na polnym gruncie grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny oraz kara nagany. Musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd. Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które zmuszona była ponieść gmina.

"To jedno z poważniejszych przewinień jakie wyrządzić możemy my, ludzie, matce naturze. Dlatego ważne jest aby reagować, piętnować i ścigać sprawców tych podłych zachowań" - apeluje policja.

Zalesie Górne. Zarządca basenu oskarżony. 11-letni chłopiec prawie się utopił - zdjęcie ilustracyjneZalesie Górne. Zarządca basenu oskarżony. 11-latek prawie się utopił

Więcej o: