Siemianowice Śląskie. Zawalił się dach budynku gospodarczego. Ratownicy przeszukują gruzowisko

W czwartek 17 czerwca w Siemianowicach Śląskich doszło do katastrofy budowlanej. Zawalił się budynek gospodarczy przylegający do domu jednorodzinnego. Gruzowisko jest przeszukiwane przez ratowników z psami.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował rmf24.pl, powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej. W Siemianowicach Śląskich (woj. śląskie) przy ul. Wiejskiej w czwartek 17 czerwca ok. godz. 15 zawalił się drewniany dach ceglanego warsztatu i część jednej ze ścian - przekazał dziennikarzowi portalu jeden ze strażaków. Jego zdaniem pozostała część może jeszcze runąć.

Siemianowice Śląskie. W środku budynku prawdopodobnie nikogo nie było 

- Zawaleniu uległo 90 proc. powierzchni dachu oraz ściana nośna budynku gospodarczego - przekazał oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich kpt. Mariusz Rozenberg portalowi siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl

- Teren jest przeszukiwany przy pomocy kamer wziernikowych. Do akcji skierowano także przewodników z psami ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju. Musimy być pewni, że nikt poszkodowany nie znajduje się pod gruzami - dodał st. kpt. Mariusz Rozebnberg. 

Strażakom udało się dowiedzieć od właściciela budynku, że nikt nie znajdował się w środku w momencie zawalenia. Mężczyzna samodzielnie opuścił dom jednorodzinny przyległy do warsztatu przed przyjazdem służb. Na miejsce skierowano 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, m.in. SGPR z Jastrzębia-Zdroju oraz Specjalistyczną Grupę Wysokościową z Radzionkowa. 

Akcja na miejscu zdarzenia prawdopodobnie będzie trwała przez kilka godzin. Strażacy muszą dokładnie przeszukać teren, a następnie zabezpieczyć gruzowisko, pozostałe ściany prawdopodobnie zostaną wyburzone. Część mieszkalna nie została naruszona. 

O zdarzeniu w Siemianowicach Śląskich w mediach społecznościowych informował również profil 112 Katowice Służby Ratunkowe. "W chwili obecnej trwa przeszukiwanie gruzowiska po zawalonym budynku (pustostanu) w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Wiejskiej. Na miejscu swoje działania prowadzą strażacy z JRG SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE oraz dodatkowo na miejscu zostały zadysponowane dwa zastępy z Katowic 301s22 z JRG 1 oraz 302s43 z JRG 2. W rejonie działań możliwe utrudnienia w ruchu" - poinformowano.

Więcej o: