Pogoda na dziś - piątek, 18 czerwca. Fala upałów w Polsce. Termometry w cieniu wskażą nawet 33 stopnie

Pogoda na piątek, 18 czerwca. Dziś w całej Polsce będzie słonecznie i bezchmurnie, temperatura w cieniu osiągnie ponad 30 stopni. Najcieplej będzie w Szczenie, tam termometry wskażą 33 stopnie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że od czwartku rozpoczęła się w Polsce pierwsza w tym sezonie fala upałów. W ciągu kilku najbliższych dni temperatura w kraju będzie przekraczać 30 stopni. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody na piątek. W większości Polski temperatura będzie powyżej 30 stopni 

Dziś najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim, tam termometry wskażą 33 stopnie. O stopnień mniej będzie w Zielonej Górze, Poznaniu i Wrocławiu. W Bydgoszczy - 31 stopni. Termometry w województwie mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim wskażą 30 stopni. Temperatura poniżej 30 stopni prognozowana jest dla regionów na południu kraju. 29 stopni będzie na Śląsku, w Małopolsce oraz w województwie świętokrzyskim. Najchłodniej będzie w województwie podkarpackim i lubelskim - 27 stopni. 

Pogoda na dziś - piątek, 18 czerwca. Fala upałów w Polsce. Termometry w cieniu wskażą nawet 33 stopniePogoda na dziś - piątek, 18 czerwca. Fala upałów w Polsce. Termometry w cieniu wskażą nawet 33 stopnie fot. gazeta.pl

Małopolska kuratorka oświaty Barbara NowakRektor UJ reaguje na wpis małopolskiej kurator o "agencji towarzyskiej"

Prognoza na 18 czerwca. Bezchmurne niebo i słaby wiatr 

W piątek czeka nas bezchmurne niebo, jedynie po południu chmury pojawią się na niebie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w centralnej części Polski. Synoptycy prognozują słaby wiatr, który maksymalnie osiągnie prędkość do 20 km/h, w porywach w województwie zachodniopomorskim oraz lubuskim powieje wiatr o sile do 45 km/h. 

Sławomir Nowak nie wyjdzie z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie jego obrońcyAdwokat S. Nowaka: Wpłynął 1 mln zł poręczenia, ale nie ma protokołu

Ostrzeżenie IMGW na piątek 

IMGW wydało na piątek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami dla większości województw w kraju.

Alert przed upałami pierwszego stopnia wydano dla całego województwa mazowieckiego, wschodniej i centralnej części warmińsko-mazurskiego, zachodniego krańca podlaskiego i większości Małopolski.  Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia będzie obowiązywać w województwie: 

  • zachodniopomorskim,  
  • lubuskim,
  • wielkopolskim,
  • dolnośląskim, 
  • opolskim,
  • śląskim,
  • łódzkim,
  • kujawsko-pomorskim,
  • pomorskim, 
  • warmińsko-mazurskim (północno-zachodnia część).
Więcej o: