Pieląc ogródek, trafiła na niewybuchy. Dzięki temu odkryła na posesji arsenał: dwa pociski i 189 granatów

Kobieta, która pieliła swój ogródek w gminie Pokrzywnica (woj. mazowieckie), wykopała z ziemi niewybuchy. Zaalarmowała policję w Pułtusku o niebezpiecznym odkryciu. Okazało się, że trafiła na ledwie namiastkę arsenału. Na terenie posesji znaleziono dwa pociski i 189 granatów. Operacja oczyszczania terenu trwała kilka dni.

Właścicielka prywatnej posesji w gminie Pokrzywnica (powiat pułtuski), podczas rutynowych prac ogrodowych, wykopała z ziemi kilka niewybuchów. Okazało się, że na terenie posesji znajduje się ich niemal 200.

Zobacz wideo Wybuch bomby Tallboy. "Największy niewybuch znaleziony w historii Polski zneutralizowany"

Mazowieckie. Przeszło setka granatów na prywatnej posesji w Pokrzywnicy

 - Saperzy, którzy zostali wezwani na miejsce, odkryli, że w ziemi znajduje się arsenał, liczący 189 moździerzowych granatów i dwa pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko znajdowało się około 10 metrów od domu - podała policja.

Zabrze. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Miał wykorzystać seksualnie 13-latkęZabrze. 52-letni mężczyzna, który spotykał się w hotelu z 13-latką, trafił do aresztu

Arsenał niewybuchów w Pokrzywnicy w woj. mazowieckim. Ewakuowano mieszkańców

Groźne niewybuchy zabezpieczali policjanci z pułtuskiej komendy i posterunku policji w Pokrzywnicy. Biorąc pod uwagę ilość odnalezionej amunicji, zdecydowano się na ewakuację mieszkańców miejscowości. Zamknięto również pobliski odciek drogi. Cała operacja oczyszczania terenu trwała dwa dni. Na miejsce przybył patrol wyspecjalizowany w rozminowywaniu, a odnalezionymi pociskami zajęli się wojskowi saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

AresztWezwał policję, bo miał kłopot z partnerką. Zapomniał, że sam jest poszukiwany

Policjanci przypominają, że znalezisk, które przypominają niewybuchy, nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, a tym bardziej przenosić lub próbować samodzielnie rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, należy odpowiednio zabezpieczyć.

Jeśli niewybuch został znaleziony w lesie lub na otwartej przestrzeni, należy oznaczyć to miejsce tak, by można było je bez trudu odnaleźć i nikt przypadkowo tam nie wszedł. Należy również jak najszybciej powiadomić o znalezisku policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Więcej o: