Makabryczne odkrycie pod Lublinem. Pod wiatą znaleziono kilkaset lisów obdartych ze skóry

- Widok, jaki ujrzeliśmy, był rodem z filmów Hitchcocka - pisało Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Lubelski Animals po tym, jak na posesji niedaleko Lublina znaleziono schowane pod wiatą obdarte ze skóry truchła kilkuset lisów.

Do Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Lubelski Animals zgłosili się mieszkańcy jednej ze wsi na terenie gminy Konopnica, którzy narzekali na straszny odór z jednej z posesji. Członkowie stowarzyszenia dokonali we wskazanym miejscu makabrycznego odkrycia.

Zobacz wideo Lewica chce powołania Rzecznika Praw Zwierząt. Co to za urząd?

Wiata, a pod nią setki martwych, oskórowanych zwierząt

"Kiedy dotarliśmy na miejsce, doznaliśmy szoku. Widok, jaki ujrzeliśmy, był rodem z filmów Hitchcocka" - napisano na facebookowej stronie stowarzyszenia (zdjęcia drastyczne).

- Zobaczyliśmy na ogrodzonym kawałku pola dosyć sporą wiatę, nakrytą blachą, Były w niej poziome kołki z metalowymi hakami. Na każdym z tych haków za nogą wisiało martwe, oskórowane, z uciętą głową zwierzę. Tych rzędów było 16, a zwierząt w jednym rzędzie było ok. 10 bądź więcej - mówiła cytowana przez TVN24 prezes Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Lubelski Animals Elżbieta Tarasińska.

Adam NiedzielskiNiedzielski o dodatkowych obostrzeniach sanitarnych. Kogo będą obowiązywały?

Powiadomiono policję, która weszła na teren posesji razem z weterynarzem. Lekarz stwierdził, że oskórowane truchła to lisy, które mogą pochodzić z jakiejś hodowli. Było ich około 300.

Lubelskie. Właściciel chciał karmić psy truchłami lisów

Właścicielem posesji okazał się być 75-letni mężczyzna, który twierdził, że znalazł truchła już jakiś czas temu jednej z okolicznych działek i zabrał je, aby karmić nimi psy. Policja ma weryfikować tę wersję zdarzeń. - Lisy były już stare, wyschnięte. Nieopodal było miejsce, w którym okazało się później, że właściciel też wnętrzności tych lisów przetrzymywał - mówił cytowany przez Radio Lublin Tomasz Brzana, zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lublinie. - To jest sytuacja niedopuszczalna. Ja się nie spotkałem z tym, żeby karmiono psy zabitymi lisami - dodał.

Wywóz śmieci (zdjęcie ilustracyjne)Opłaty za śmieci. Rząd przyjął ustawę ws. metody "od ilości zużytej wody"

Z kolei Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lublinie wydał już decyzję o utylizacji trucheł na koszt 75-latka - pisze TVN24. Tomasz Brzana przypomniał, że zgodnie z przepisami truchła padłych zwierząt muszą być oddawane do utylizacji, nie można ich tak po prostu zostawić.

Więcej o: