Pogoda na dziś - czwartek, 17 czerwca. Upały w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia

Najbliższe dni w Polsce zapowiadają się bardzo upalnie. W czwartek 17 czerwca temperatura w ciągu dnia wyniesie od 25 do nawet 32 stopni. Dodatkowo prognozowane jest niemal bezchmurne niebo, brak opadów czy burz. IMGW wydało ostrzeżenie upałach drugiego stopnia dla części województw.
Zobacz wideo Proste triki przyniosą Wam ulgę w upały

Czwartek 17 czerwca zapowiada się upalnie i słonecznie dla całego kraju. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 25 do nawet 32 stopni w cieniu. Gdzie będzie najgoręcej?

Prognoza pogody na czwartek 17 czerwca - upały w całym kraju

W czwartek mieszkańcy całej Polski zobaczą na swoich termometrach prawdziwie letnie wartości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenia dotyczące upałów drugiego stopnia dla powiatów w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry

Prognoza pogody na czwartek 17 czerwcaPrognoza pogody na czwartek 17 czerwca Fot. Agencja Wyborcza.pl

Zachód kraju okaże się nawet o kilka stopni cieplejszy od wschodu. Najwyższa temperatura jest bowiem spodziewana w Szczecinie - tam nawet 32 stopnie. Mieszkańcy pozostałych miast także mogą się jednak spodziewać upałów. W Poznaniu i we Wrocławiu temperatura wyniesie niewiele mniej - po 31 stopni. W Zielonej Górze będzie to natomiast 30 stopni.

Upał / zdjęcie ilustracyjne Polskę zaleje fala gorąca. Temperatura w dzień do 34 st. I tropikalne noce

Pogoda na 17 czerwca. Na wschodzie nieco chłodniej... ale tylko nieznacznie!

W pozostałych regionach wartości na termometrach nie powinny przekroczyć 29 stopni. Najchłodniej będzie nad morzem. W Trójmieście możemy spodziewać się 25 stopni, w Międzyzdrojach - 27. Na Helu natomiast temperatura wyniesie około 20 stopni.

Mieszkańcy Lublina mogą spodziewać się około 26 stopni na termometrach. W Olsztynie, Białymstoku, Kielcach i Rzeszowie - 27. Odrobinę cieplej (28 stopni) w Krakowie i Warszawie. W Katowicach, Łodzi i Bydgoszczy natomiast 29. 

W czwartek w całej Polsce nie przewiduje się opadów deszczu ani burz, warto jednak śledzić komunikaty pogodowe. Prognozowany jest także słaby wiatr i nieduże zachmurzenie

Agresywny bóbr, który atakował krowy Tomaszów Lubelski. Agresywny bóbr atakował krowy. Pomogli strażacy [WIDEO]

Więcej o: